Əraqçi: ABŞ prosesdən heç bir dərs çıxarmayıb
İranın xarici işlər naziri Əraqçi X sosial şəbəkəsində etdiyi paylaşımda ABŞ ilə 47 il ərzində aparılan intensiv danışıqlara toxunub. O bildirib ki, İran bu danışıqlarda müharibəyə son qoymaq məqsədilə xoş niyyətlə iştirak edib.
Redaksiya məlumat verir ki, nazir qeyd edib ki, tərəflər "İslamabad Anlaşma Memorandumu"na çox yaxınlaşdıqları zaman maksimalizm, dəyişən şərtlər və blokada ilə üzləşiblər. Onun sözlərinə görə, bu prosesdən heç bir dərs çıxarılmayıb.
Əraqçi öz paylaşımında əlavə edib ki, xoş niyyət xoş niyyət gətirir. O, həmçinin düşmənçiliyin yalnız düşmənçilik doğurduğunu vurğulayıb.

Аракчи: США не извлекли никаких уроков из процесса
Министр иностранных дел Ирана Аракчи в своем сообщении в социальной сети X затронул интенсивные переговоры, которые велись с США в течение 47 лет. Он заявил, что Иран участвовал в этих переговорах с добрыми намерениями, чтобы положить конец войне.
Редакция сообщает, что министр отметил, что стороны столкнулись с максимализмом, меняющимися условиями и блокадой, когда они очень близко подошли к "Исламабадскому меморандуму о взаимопонимании". По его словам, из этого процесса не было извлечено никаких уроков.
Аракчи добавил в своем сообщении, что добрая воля порождает добрую волю. Он также подчеркнул, что враждебность порождает только враждебность.