Elşad Xose həbs edildi
1979-cu il təvəllüdlü Əliyev Elşad Nazim oğlu İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 510 və 535.1-ci maddələri ilə təqsirli bilinib və 15 gün müddətinə inzibati qaydada həbs edilib.
Buna səbəb Elşad Xosenin Yasamal rayonu, Ş.Qurbanov küçəsində ünvansız nalayiq ifadələr işlətməsi olub.
Reper həbsdən azad olunması üçün Bakı Apellyasiya Məhkəməsinə şikayət verib. Məhkəmədə Elşad Xose ailəli, ictimai xadim olduğunu və müalicə aldığını qeyd edib.
Məhkəmə barəsində inzibati xəta haqqında iş üzrə qərar çıxarılmış Elşad Xose tərəfindən verilmiş apellyasiya şikayətini təmin etməyib. (Qaynarinfo)

Известный рэпер Эльшад Хосе арестован.
Алиев Эльшад Назим оглы, 1979 года рождения, был признан виновным по статьям 510 и 535.1 Кодекса об административных правонарушениях и приговорен к 15 суткам административного ареста.
Причиной стало использование Эльшадом Хосе нецензурных выражений на улице Ш.Гурбанова в Ясамальском районе.
Рэпер подал жалобу в Бакинский апелляционный суд с требованием освободить его из-под ареста. В суде Эльшад Хосе заявил, что женат, является общественным деятелем и проходит лечение.
Суд не удовлетворил апелляционную жалобу, поданную Эльшадом Хосе, в отношении которого было вынесено решение по делу об административном правонарушении. (Qaynarinfo)