Əbu-Dabidə keçirilən “Bridge” media və məzmun sənayesi sammiti çərçivəsində Medianın İnkişafı Agentliyinin icraçı direktoru Əhməd İsmayılov ilə Suriyanın informasiya naziri Həmzə Əl-Mustafa arasında ikitərəfli görüş keçirilib.
Redaksiya xəbər verir ki, görüş zamanı Azərbaycan ilə Suriya arasında media və kommunikasiya sahəsində əməkdaşlıq əlaqələrinin inkişaf perspektivləri, informasiya axınının genişləndirilməsi və bu sahədə qarşılıqlı maraq doğuran istiqamətlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Eyni zamanda dezinformasiya ilə mübarizə, etibarlı informasiya mühitinin formalaşdırılması, dialoqun genişləndirilməsi və institusional əlaqələrin inkişaf etdirilməsi məsələləri də diqqət mərkəzində olub.

В рамках саммита медиа и контент-индустрии «Bridge», проходившего в Абу-Даби, состоялась двусторонняя встреча исполнительного директора Агентства по развитию медиа Ахмеда Исмаилова с министром информации Сирии Хамзой Аль-Мустафой.
Как сообщает редакция, в ходе встречи состоялся обмен мнениями о перспективах развития сотрудничества между Азербайджаном и Сирией в области медиа и коммуникаций, расширении информационного потока и направлениях, представляющих взаимный интерес в этой сфере.
В то же время в центре внимания были вопросы борьбы с дезинформацией, формирования надежной информационной среды, расширения диалога и развития институциональных связей.