Ədliyyə orqanlarına qəbulla bağlı müsabiqənin ikinci mərhələsi başlayır
Ədliyyə orqanlarına qulluğa qəbulla bağlı iyulun 13-də keçirilmiş test imtahanında müvəffəqiyyət qazanmış namizədlər üçün müsabiqənin ikinci mərhələsi başlayır.
Nazirliyin Mətbuat xidmətindən verilən xəbərə görə, müsabiqə Komissiyası bildirir ki, həmin şəxslərin sənədləri toplanılaraq yoxlanılıb. Oktyabrın 17-dən “Ədliyyə orqanlarında qulluq keçmə haqqında” Qanunla müəyyən edilmiş tələblərə cavab verən namizədlərlə bu mərhələdə söhbət keçirilməsinə başlanılacaq.
Söhbət Nazirliyin inzibati binasında (ünvan: Bakı şəhəri, İnşaatçılar prospekti, 1) fərdi qaydada keçiriləcək və onun vaxtı barədə hər bir namizədə əvvəlcədən məlumat veriləcək.
Qanunvericiliyə əsasən müsabiqənin nəticələrinə görə uğur qazanmış hüquqşünaslar peşə fəaliyyətinə buraxılması məqsədilə Ədliyyə Akademiyasında icbari təlimə cəlb ediləcəklər. Təlimin yekunları üzrə imtahandan müvəffəqiyyətlə keçən namizədlər qulluğa qəbul olunacaqlar.

Начинается второй этап конкурса для кандидатов, успешно сдавших тестовый экзамен 13 июля по приему на службу в органы юстиции.
Как сообщили в пресс-службе Министерства, Конкурсная комиссия заявляет, что документы этих лиц были собраны и проверены. С 17 октября начнется проведение собеседований на этом этапе с кандидатами, отвечающими требованиям, установленным Законом «О прохождении службы в органах юстиции».
Собеседование будет проводиться индивидуально в административном здании Министерства (адрес: город Баку, проспект Иншаатчылар, 1), и каждому кандидату будет заранее сообщено о его времени.
Согласно законодательству, юристы, успешно прошедшие конкурс, будут привлечены к обязательному обучению в Академии юстиции с целью допуска к профессиональной деятельности. Кандидаты, успешно сдавшие экзамен по итогам обучения, будут приняты на службу.