Ədliyyə Nazirliyinin Penitensiar xidmətinin Mühafizə alayında andiçmə mərasimi keçirilib
Ədliyyə Nazirliyinin Penitensiar xidmətinin Mühafizə alayında həqiqi hərbi xidmətə çağırılmış gənc əsgərlərin andiçmə mərasimi keçirilib.
Mərasimdə Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirildikdən sonra Azərbaycan Respublikasının Dövlət Bayrağı hərbi marş sədaları altında meydanın mərkəzinə gətirilib, şəhidlərin abidəsi önünə gül dəstələri qoyulub, onların əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Gənc əsgərlər təntənəli şəkildə Hərbi Anda gətirildikdən sonra ədliyyə naziri Fərid Əhmədovun təbrik və tövsiyələri gənc əsgərlərə çatdırılıb.
Andiçmə mərasimində Vətənə, xalqa və dövlətə sədaqət andı içən gənc əsgərlər Silahlı Qüvvələrin Müzəffər Ali Baş Komandanı İlham Əliyevin əmrinə hər zaman hazır olduqlarını, nizam-intizamı qoruyacaqlarını bildiriblər.

В Управлении охраны Пенитенциарной службы Министерства юстиции состоялось приведение к присяге
В Управлении охраны Пенитенциарной службы Министерства юстиции состоялось приведение к присяге молодых солдат, призванных на действительную военную службу.
После исполнения Государственного гимна Азербайджанской Республики на церемонии Государственный флаг Азербайджанской Республики был вынесен в центр площади под звуки военного марша, к памятнику шехидам были возложены венки, их светлая память была почтена минутой молчания.
После торжественного приведения молодых солдат к Военной присяге молодым солдатам были переданы поздравления и рекомендации министра юстиции Фарида Ахмедова.
На церемонии приведения к присяге молодые солдаты, принеся клятву верности Родине, народу и государству, заявили о своей готовности всегда выполнять приказ Главнокомандующего Вооруженными Силами, Победителя Ильхама Алиева, и соблюдать дисциплину.