İcbari tibbi sığorta hesabına əhaliyə göstərilən tibbi xidmətlərin keyfiyyətinə ictimai nəzarətin təşviqi məqsədilə İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyi tərəfindən “e-Tabib” mobil tətbiqinə yeni funksionallıq əlavə olunub. Artıq istifadəçilər istifadə etdikləri tibbi xidmətlərin keyfiyyətini təqdim edilən məmmuniyyət sorğusunda iştirak etməklə qiymətləndirə biləcəklər.
Yeni bölmə vətəndaşlara müraciət etdikləri tibbi xidməti, həmin xidməti göstərən həkimi və tibb müəssisəsini qiymətləndirməyə imkan verir.
Sorğuda iştirak etmək üçün “e-Tabib” mobil tətbiqinin əsas səhifəsində yerləşən “Müraciətlərim” bölməsinə daxil olmaq, daha sonra tibbi xidməti seçərək “İTS məmnuniyyət sorğusu” keçidinə klikləmək kifayətdir.
Bununla yanaşı, tətbiqdə bir sıra digər yeniliklər də yaradılıb:
Əsas səhifəyə “Xəbərlər” bölməsi əlavə olunub. İstifadəçilər burada icbari tibbi sığorta sahəsindəki yeniliklərlə tanış ola biləcəklər;
Maarifləndirici hekayələr bölməsi istifadəyə verilib. Bu bölmədə sağlam həyat tərzini təşviq edən və istifadəçiləri məlumatlandıran məzmunlar paylaşılır;
“Sağlam və təhlükəsiz hamiləlik” adlı yaradılan yeni bölmədə hamilə qadınlara yönəlik faydalı məsləhətlər və tövsiyələr əks olunur.
Yenilənmiş “e-Tabib” mobil tətbiqi tibb müəssisələri ilə vətəndaşlar arasında daha şəffaf və qarşılıqlı əlaqəli münasibətin qurulmasına töhfə verməklə yanaşı, göstərilən xidmətlərin monitorinqi və davamlı təkmilləşdirilməsi üçün də vacib alətə çevrilir.

В целях содействия общественному контролю за качеством медицинских услуг, оказываемых населению за счет обязательного медицинского страхования, Государственным агентством по обязательному медицинскому страхованию в мобильное приложение «e-Tabib» добавлен новый функционал. Теперь пользователи смогут оценивать качество медицинских услуг, которыми они воспользовались, участвуя в предлагаемом опросе удовлетворенности.
Новый раздел позволяет гражданам оценивать медицинскую услугу, которой они воспользовались, врача, оказавшего эту услугу, и медицинское учреждение.
Для участия в опросе достаточно зайти в раздел «Мои обращения» на главной странице мобильного приложения «e-Tabib», затем выбрать медицинскую услугу и нажать на ссылку «Опрос удовлетворенности ОМС».
Кроме того, в приложении создан ряд других нововведений:
На главную страницу добавлен раздел «Новости». Здесь пользователи смогут ознакомиться с новостями в области обязательного медицинского страхования;
Запущен раздел «Образовательные истории». В этом разделе публикуется контент, пропагандирующий здоровый образ жизни и информирующий пользователей;
В новом разделе под названием «Здоровая и безопасная беременность» отражены полезные советы и рекомендации для беременных женщин.
Обновленное мобильное приложение «e-Tabib» способствует установлению более прозрачных и взаимосвязанных отношений между медицинскими учреждениями и гражданами, а также становится важным инструментом для мониторинга и постоянного улучшения предоставляемых услуг.