İcbari tibbi sığorta hesabına əhaliyə göstərilən tibbi xidmətlərin keyfiyyətinə ictimai nəzarətin təşviqi məqsədilə İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyi tərəfindən “e-Tabib” mobil tətbiqinə yeni funksionallıq əlavə olunub. Artıq istifadəçilər istifadə etdikləri tibbi xidmətlərin keyfiyyətini təqdim edilən məmmuniyyət sorğusunda iştirak etməklə qiymətləndirə biləcəklər.
Yeni bölmə vətəndaşlara müraciət etdikləri tibbi xidməti, həmin xidməti göstərən həkimi və tibb müəssisəsini qiymətləndirməyə imkan verir.
Sorğuda iştirak etmək üçün “e-Tabib” mobil tətbiqinin əsas səhifəsində yerləşən “Müraciətlərim” bölməsinə daxil olmaq, daha sonra tibbi xidməti seçərək “İTS məmnuniyyət sorğusu” keçidinə klikləmək kifayətdir.
Bununla yanaşı, tətbiqdə bir sıra digər yeniliklər də yaradılıb:
Əsas səhifəyə “Xəbərlər” bölməsi əlavə olunub. İstifadəçilər burada icbari tibbi sığorta sahəsindəki yeniliklərlə tanış ola biləcəklər;
Maarifləndirici hekayələr bölməsi istifadəyə verilib. Bu bölmədə sağlam həyat tərzini təşviq edən və istifadəçiləri məlumatlandıran məzmunlar paylaşılır;
“Sağlam və təhlükəsiz hamiləlik” adlı yaradılan yeni bölmədə hamilə qadınlara yönəlik faydalı məsləhətlər və tövsiyələr əks olunur.
Yenilənmiş “e-Tabib” mobil tətbiqi tibb müəssisələri ilə vətəndaşlar arasında daha şəffaf və qarşılıqlı əlaqəli münasibətin qurulmasına töhfə verməklə yanaşı, göstərilən xidmətlərin monitorinqi və davamlı təkmilləşdirilməsi üçün də vacib alətə çevrilir.

New functionality has been added to the “e-Tabib” mobile application by the State Agency for Compulsory Medical Insurance, with the aim of promoting public control over the quality of medical services provided to the population through compulsory medical insurance. Users will now be able to evaluate the quality of the medical services they have used by participating in the provided satisfaction survey.
The new section allows citizens to evaluate the medical service they used, the doctor who provided that service, and the medical institution.
To participate in the survey, it is sufficient to go to the “My Applications” section located on the main page of the “e-Tabib” mobile application, then select the medical service and click on the “CMI satisfaction survey” link.
In addition, several other innovations have been introduced in the application:
A “News” section has been added to the main page. Users will be able to familiarize themselves with innovations in the field of compulsory medical insurance here;
An “Educational Stories” section has been launched. This section shares content that promotes a healthy lifestyle and informs users;
The new section titled “Healthy and Safe Pregnancy” contains useful advice and recommendations for pregnant women.
The updated “e-Tabib” mobile application not only contributes to establishing a more transparent and interactive relationship between medical institutions and citizens but also becomes an important tool for monitoring and continuously improving the services provided.