Dövlət Təhlükəsizliyi Xidməti (DTX) Azərbaycana qarşı yönəlmiş təhdid və təhlükələrin vaxtında aşkarlanması və qabaqlanması istiqamətində səmərəli fəaliyyət göstərir.
Trend xəbər verir ki, bunu Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətində (DTX) 28 Mart - Azərbaycan təhlükəsizlik orqanları əməkdaşlarının peşə bayramı günü və bu orqanların yaradılmasının 107-ci ildönümü ilə bağlı keçirilən tədbirdə DTX rəisi Əli Nağıyev bildirib.
“Bu gün Dövlət Təhlükəsizliyi Xidməti Azərbaycana qarşı yönəlmiş təhdid və təhlükələrin vaxtında aşkarlanması və qabaqlanması, dövlət müstəqilliyinin və ərazi bütövlüyünün, konstitusiya quruluşunun möhkəmləndirilməsi, xarici xüsusi xidmət orqanlarının kəşfiyyat-pozuculuq əməllərinin qarşısının alınması, terrorçuluğa qarşı mübarizə və dövlət sirrinin mühafizəsi istiqamətində səmərəli fəaliyyət göstərir. Biz Vətən sevgisini, dövlətçilik prinsiplərini Ulu Öndərin əbədiyaşar irsindən öyrənirik. Bu gün Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin şəxsi heyəti Heydər Əliyev kimi dahi şəxsiyyətin yaratdığı və milli ənənələrə söykənən möhtəşəm peşəkarlıq məktəbinin yetirməsi olmaqdan qürur duyur”, - deyə xidmət rəisi qeyd edib.

The State Security Service (DTX) operates effectively in the timely detection and prevention of threats and dangers directed against Azerbaijan.
Trend reports that this was stated by the Head of the State Security Service (DTX), Ali Naghiyev, at an event held at the State Security Service (DTX) on March 28 – the professional holiday of employees of Azerbaijani security agencies and the 107th anniversary of the establishment of these agencies.
“Today, the State Security Service operates effectively in the timely detection and prevention of threats and dangers directed against Azerbaijan, strengthening state independence, territorial integrity, and constitutional order, preventing intelligence and subversive activities of foreign special services, combating terrorism, and protecting state secrets. We learn the love for the Motherland and the principles of statehood from the immortal legacy of the Great Leader. Today, the personnel of the State Security Service are proud to be graduates of the magnificent school of professionalism created by a genius like Heydar Aliyev and based on national traditions,” the head of the service noted.