Dövlət Təhlükəsizliyi Xidməti (DTX) Azərbaycana qarşı yönəlmiş təhdid və təhlükələrin vaxtında aşkarlanması və qabaqlanması istiqamətində səmərəli fəaliyyət göstərir.
Trend xəbər verir ki, bunu Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətində (DTX) 28 Mart - Azərbaycan təhlükəsizlik orqanları əməkdaşlarının peşə bayramı günü və bu orqanların yaradılmasının 107-ci ildönümü ilə bağlı keçirilən tədbirdə DTX rəisi Əli Nağıyev bildirib.
“Bu gün Dövlət Təhlükəsizliyi Xidməti Azərbaycana qarşı yönəlmiş təhdid və təhlükələrin vaxtında aşkarlanması və qabaqlanması, dövlət müstəqilliyinin və ərazi bütövlüyünün, konstitusiya quruluşunun möhkəmləndirilməsi, xarici xüsusi xidmət orqanlarının kəşfiyyat-pozuculuq əməllərinin qarşısının alınması, terrorçuluğa qarşı mübarizə və dövlət sirrinin mühafizəsi istiqamətində səmərəli fəaliyyət göstərir. Biz Vətən sevgisini, dövlətçilik prinsiplərini Ulu Öndərin əbədiyaşar irsindən öyrənirik. Bu gün Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin şəxsi heyəti Heydər Əliyev kimi dahi şəxsiyyətin yaratdığı və milli ənənələrə söykənən möhtəşəm peşəkarlıq məktəbinin yetirməsi olmaqdan qürur duyur”, - deyə xidmət rəisi qeyd edib.

ДТХ эффективно действует в направлении своевременного выявления угроз, направленных против Азербайджана
Государственная служба безопасности (ДТХ) осуществляет эффективную деятельность в направлении своевременного выявления и предотвращения угроз и опасностей, направленных против Азербайджана.
Trend сообщает, что об этом заявил начальник ДТХ Али Нагиев на мероприятии, проведенном в Государственной службе безопасности (ДТХ) в связи с 28 Марта – Днем профессионального праздника сотрудников органов безопасности Азербайджана и 107-й годовщиной создания этих органов.
“Сегодня Государственная служба безопасности осуществляет эффективную деятельность в направлении своевременного выявления и предотвращения угроз и опасностей, направленных против Азербайджана, укрепления государственной независимости и территориальной целостности, конституционного строя, предотвращения разведывательно-подрывной деятельности иностранных спецслужб, борьбы с терроризмом и защиты государственной тайны. Мы учимся любви к Родине, принципам государственности из вечного наследия Великого Лидера. Сегодня личный состав Государственной службы безопасности гордится тем, что является выпускником великолепной школы профессионализма, созданной такой выдающейся личностью, как Гейдар Алиев, и опирающейся на национальные традиции”, - отметил начальник службы.