Təminat Assosiasiyası (BSTA) tərəfindən yüksək qiymətləndirilir. Bunun növbəti təzahürü olaraq Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Sosial Müdafiə Fondu (DSMF) BSTA-nın həyata keçirdiyi Qiymətləndirmə (Tanıtım) Proqramının “MDSS haqlarının toplanması və uyğunluq” meyarı üzrə Mükəmməllik Sertifikatı ilə təltif edilib.
Fondun mətbuat xidmətindən verilən məlumata görə, DSMF-nin 2022-ci ildə təltif olunduğu “Yaxşı idarəçilik” və “Xidmət keyfiyyəti” meyarları üzrə Mükəmməllik Sertifikatları (2023–2025) üzrə işlər müfəssəl təhlil edildikdən sonra növbəti üç il (2026–2028) müddətinə qüvvədə olan iki Mükəmməllik Sertifikatına da layiq görülüb.
Qeyd edək ki, BSTA-nın 40-cı Şura iclasında iştirakçıların yekdil səsverməsi nəticəsində DSMF-nin İdarə Heyətinin sədri növbəti dəfə BSTA-nın ali orqanı olan Büronun üzvü seçilib. O, eyni zamanda, BSTA-nın 35-ci Baş Assambleyasında Avropa Şəbəkəsi İdarəetmə Komitəsinin üzvü seçilib.

Highly valued by the Social Security Association (BSTA). As a further manifestation of this, the State Social Protection Fund (SSPF) under the Ministry of Labor and Social Protection of Population has been awarded a Certificate of Excellence under the criterion "Collection and compliance of Mandatory State Social Security (MDSS) fees" of the Assessment (Promotion) Program implemented by BSTA.
According to information from the Fund's press service, after a detailed analysis of the work related to the Certificates of Excellence (2023–2025) awarded to the SSPF in 2022 under the criteria "Good Governance" and "Service Quality," it has also been awarded two Certificates of Excellence valid for the next three years (2026–2028).
It should be noted that, as a result of the unanimous vote of the participants at BSTA's 40th Council meeting, the Chairman of the Board of SSPF has once again been elected a member of the Bureau, which is BSTA's supreme body. He was also elected a member of the European Network Management Committee at BSTA's 35th General Assembly.