Təminat Assosiasiyası (BSTA) tərəfindən yüksək qiymətləndirilir. Bunun növbəti təzahürü olaraq Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Sosial Müdafiə Fondu (DSMF) BSTA-nın həyata keçirdiyi Qiymətləndirmə (Tanıtım) Proqramının “MDSS haqlarının toplanması və uyğunluq” meyarı üzrə Mükəmməllik Sertifikatı ilə təltif edilib.
Fondun mətbuat xidmətindən verilən məlumata görə, DSMF-nin 2022-ci ildə təltif olunduğu “Yaxşı idarəçilik” və “Xidmət keyfiyyəti” meyarları üzrə Mükəmməllik Sertifikatları (2023–2025) üzrə işlər müfəssəl təhlil edildikdən sonra növbəti üç il (2026–2028) müddətinə qüvvədə olan iki Mükəmməllik Sertifikatına da layiq görülüb.
Qeyd edək ki, BSTA-nın 40-cı Şura iclasında iştirakçıların yekdil səsverməsi nəticəsində DSMF-nin İdarə Heyətinin sədri növbəti dəfə BSTA-nın ali orqanı olan Büronun üzvü seçilib. O, eyni zamanda, BSTA-nın 35-ci Baş Assambleyasında Avropa Şəbəkəsi İdarəetmə Komitəsinin üzvü seçilib.

высоко оценивается Международной ассоциацией социального обеспечения (МАСБ). В качестве очередного проявления этого Государственный фонд социальной защиты (ГФСЗ) при Министерстве труда и социальной защиты населения был награжден Сертификатом отличия по критерию «Сбор и соответствие взносов МДСС» Программы оценки (продвижения), реализуемой МАСБ.
По информации пресс-службы Фонда, после детального анализа работы по Сертификатам отличия по критериям «Надлежащее управление» и «Качество услуг» (2023–2025), которыми ГФСЗ был награжден в 2022 году, он также был удостоен двух Сертификатов отличия, действующих в течение следующих трех лет (2026–2028).
Отметим, что в результате единогласного голосования участников на 40-м заседании Совета МАСБ председатель Правления ГФСЗ в очередной раз был избран членом Бюро, высшего органа МАСБ. Он также был избран членом Управляющего комитета Европейской сети на 35-й Генеральной Ассамблее МАСБ.