Baş Prokuror yanında Korrupsiyaya Qarşı Mübarizə Baş İdarəsi Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin Cəbrayıl, Ağdaş, Bakının Qaradağ rayon şöbələrində əməliyyatlar keçirilib.
"Report"un xəbərinə görə, əməliyyatlar nəticəsində şöbələrin vəzifəli şəxsləri saxlanılaraq Bakıya gətirilib.
Onlar barəsində yaxın günlərdə qətimkan tədbiri seçilməsi gözlənilir.
Baş Prokurorluğun mətbuat xidmətindən "Report"a faktı təsdiqləyiblər.
15:22
Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin Saatlı rayon Şöbəsində əməliyyat keçirilib.
"Report" xəbər verir ki, Baş Prokuror yanında Korrupsiyaya Qarşı Mübarizə Baş İdarəsinin əməkdaşlarının keçirdiyi əməliyyat nəticəsində iki nəfər vəzifəli şəxs saxlanılıb.
Onlar rüşvət almaqda ittiham olunur.
Bildirilib ki, Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin daha bir neçə rayon şöbəsində də əməliyyat keçirilir.

Anti-bribery operation conducted in 4 district departments of the State Service
Operations were conducted by the Main Anti-Corruption Department under the Prosecutor General in the Jabrayil, Aghdash, and Baku's Garadagh district departments of the State Service for Mobilization and Conscription.
According to "Report", as a result of the operations, officials from the departments were detained and brought to Baku.
Precautionary measures are expected to be taken against them in the coming days.
The press service of the Prosecutor General's Office confirmed the fact to "Report".
15:22
An operation was conducted in the Saatli district department of the State Service for Mobilization and Conscription.
"Report" informs that as a result of the operation conducted by employees of the Main Anti-Corruption Department under the Prosecutor General, two officials were detained.
They are accused of taking bribes.
It was reported that operations are also being conducted in several other district departments of the State Service for Mobilization and Conscription.