Baş Prokuror yanında Korrupsiyaya Qarşı Mübarizə Baş İdarəsi Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin Cəbrayıl, Ağdaş, Bakının Qaradağ rayon şöbələrində əməliyyatlar keçirilib.
"Report"un xəbərinə görə, əməliyyatlar nəticəsində şöbələrin vəzifəli şəxsləri saxlanılaraq Bakıya gətirilib.
Onlar barəsində yaxın günlərdə qətimkan tədbiri seçilməsi gözlənilir.
Baş Prokurorluğun mətbuat xidmətindən "Report"a faktı təsdiqləyiblər.
15:22
Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin Saatlı rayon Şöbəsində əməliyyat keçirilib.
"Report" xəbər verir ki, Baş Prokuror yanında Korrupsiyaya Qarşı Mübarizə Baş İdarəsinin əməkdaşlarının keçirdiyi əməliyyat nəticəsində iki nəfər vəzifəli şəxs saxlanılıb.
Onlar rüşvət almaqda ittiham olunur.
Bildirilib ki, Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin daha bir neçə rayon şöbəsində də əməliyyat keçirilir.

Главное управление по борьбе с коррупцией при Генеральном прокуроре провело операции в Джебраильском, Агдашском, Гарадагском районных отделениях Баку, относящихся к Государственной службе по мобилизации и призыву на военную службу.
Как сообщает "Report", в результате операций должностные лица отделений были задержаны и доставлены в Баку.
Ожидается, что в ближайшие дни в отношении них будет избрана мера пресечения.
В пресс-службе Генеральной прокуратуры подтвердили факт "Report".
15:22
Операция была проведена в Саатлинском районном отделении Государственной службы по мобилизации и призыву на военную службу.
"Report" сообщает, что в результате операции, проведенной сотрудниками Главного управления по борьбе с коррупцией при Генеральном прокуроре, были задержаны два должностных лица.
Им предъявлены обвинения во взяточничестве.
Сообщается, что операции также проводятся в нескольких других районных отделениях Государственной службы по мобилизации и призыву на военную службу.