Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Ramin Məmmədov dekabrın 2-də İmişli rayonunda vətəndaşları qəbul edib.
Redaksiya xəbər verir ki, bu barədə komitə məlumat yayıb.
Qəbul zamanı Saatlı, Sabirabad, İmişli və Beyləqan rayonlarından olan vətəndaşlar İslam dininə aid ibadət yerlərinə və ziyarətgahlara din xadiminin təyinatı, dini icmaların dövlət qeydiyyatına alınması, dini maarifləndirmə işinin genişləndirilməsi, dini icmanın kitablarla təmin edilməsi, dini təhsil, eləcə də digər məsələlərlə bağlı müraciət ediblər.
Dövlət Komitəsinin aidiyyəti struktur bölmə rəhbərlərinin iştirakı ilə keçirilmiş qəbulda vətəndaşların müraciət və təklifləri diqqətlə dinlənilib, müvafiq tədbirlərin görülməsi ilə bağlı tapşırıqlar verilib.

Ramin Mammadov, Chairman of the State Committee for Work with Religious Organizations, received citizens in the Imishli district on December 2nd.
The committee has released information regarding this.
During the reception, citizens from Saatli, Sabirabad, Imishli, and Beylagan districts applied with requests concerning the appointment of a religious figure to places of worship and shrines related to the Islamic religion, state registration of religious communities, expansion of religious education work, provision of books for religious communities, religious education, and other issues.
At the reception, held with the participation of heads of relevant structural divisions of the State Committee, citizens' appeals and suggestions were listened to attentively, and instructions were given regarding the implementation of appropriate measures.