Donald Tramp İranın nüvə siyasətini təhdid etdi
ABŞ prezidenti Donald Tramp İranın nüvə silahı əldə etməsinə icazə verilməyəcəyini və bu ölkəyə qarşı tam blokada tətbiq ediləcəyini bəyan edib. O, jurnalist Maria Bartimorun İranla bağlı suallarını cavablandırarkən vəziyyətin sadəliyini vurğulayıb.
Redaksiya məlumat verir ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp bildirib ki, İranın nüvə silahına sahib olmasına qətiyyən icazə verilə bilməz. O, artıq İranın nüvə imkanlarına malik olduğunu və zənginləşdirmə proqramını daha da irəli aparmaq niyyətində olduğunu qeyd edib.
ABŞ prezidenti Donald Tramp İran üzərində tam blokada tətbiq etdiklərini vurğulayıb. O, İranın nefti bəyəndiyi ölkələrə satıb, bəyənmədiklərinə satmayaraq pul qazanmasına icazə verməyəcəklərini bildirib və ya hamı üçün, ya da heç kim üçün prinsipini əsas gətirib.
ABŞ prezidenti Donald Tramp Venesuelada atılan addımları xatırladaraq, İrana qarşı oxşar, lakin daha sərt bir tədbirin görüləcəyini diqqətə çatdırıb. Bu bəyanatlar regionda gərginliyin artacağına işarə edir.

US President Donald Trump announced that Iran would not be allowed to acquire nuclear weapons and that a full blockade would be imposed against the country. Answering questions from journalist Maria Bartiromo regarding Iran, he emphasized the simplicity of the situation.
The editorial office reports that US President Donald Trump stated that Iran absolutely cannot be allowed to possess nuclear weapons. He noted that Iran already has nuclear capabilities and intends to further advance its enrichment program.
US President Donald Trump emphasized that they have imposed a full blockade on Iran. He stated that they would not allow Iran to make money by selling oil to countries it likes and not to those it dislikes, citing the principle of "either for everyone or for no one."
US President Donald Trump recalled the steps taken in Venezuela, noting that a similar, but tougher, measure would be taken against Iran. These statements indicate an increase in tension in the region.