Donald Tramp İranın nüvə siyasətini təhdid etdi
ABŞ prezidenti Donald Tramp İranın nüvə silahı əldə etməsinə icazə verilməyəcəyini və bu ölkəyə qarşı tam blokada tətbiq ediləcəyini bəyan edib. O, jurnalist Maria Bartimorun İranla bağlı suallarını cavablandırarkən vəziyyətin sadəliyini vurğulayıb.
Redaksiya məlumat verir ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp bildirib ki, İranın nüvə silahına sahib olmasına qətiyyən icazə verilə bilməz. O, artıq İranın nüvə imkanlarına malik olduğunu və zənginləşdirmə proqramını daha da irəli aparmaq niyyətində olduğunu qeyd edib.
ABŞ prezidenti Donald Tramp İran üzərində tam blokada tətbiq etdiklərini vurğulayıb. O, İranın nefti bəyəndiyi ölkələrə satıb, bəyənmədiklərinə satmayaraq pul qazanmasına icazə verməyəcəklərini bildirib və ya hamı üçün, ya da heç kim üçün prinsipini əsas gətirib.
ABŞ prezidenti Donald Tramp Venesuelada atılan addımları xatırladaraq, İrana qarşı oxşar, lakin daha sərt bir tədbirin görüləcəyini diqqətə çatdırıb. Bu bəyanatlar regionda gərginliyin artacağına işarə edir.

Президент США Дональд Трамп заявил, что Ирану не будет позволено получить ядерное оружие и что против этой страны будет применена полная блокада. Отвечая на вопросы журналистки Марии Бартимороу относительно Ирана, он подчеркнул простоту ситуации.
Редакция сообщает, что президент США Дональд Трамп заявил, что Ирану категорически нельзя позволять обладать ядерным оружием. Он отметил, что Иран уже обладает ядерными возможностями и намерен продвигать свою программу обогащения дальше.
Президент США Дональд Трамп подчеркнул, что они применяют полную блокаду в отношении Ирана. Он заявил, что не позволит Ирану зарабатывать деньги, продавая нефть странам, которые ему нравятся, и не продавая тем, которые не нравятся, приведя в качестве основы принцип «либо для всех, либо ни для кого».
Президент США Дональд Трамп, напомнив о шагах, предпринятых в Венесуэле, отметил, что против Ирана будут приняты аналогичные, но более жесткие меры. Эти заявления указывают на рост напряженности в регионе.