ABŞ prezidenti Donald Tramp Venesuela prezidenti ilə münasibətlər, Yaxın Şərq, Ukrayna və Rusiya arasında danışıqlar, eləcə də İsrailin təhlükəsizliyi ilə bağlı bir sıra açıqlamalar səsləndirib. O, Venesuela rəhbərliyinin guya ABŞ-dən göstəriş almağı dayandırması ilə bağlı yayılan fikirlərə münasibət bildirib.
Redaksiya xəbər verir ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp bu iddialar barədə konkret məlumata malik olmadığını deyərək, “Orada dəqiq nə baş verdiyini bilmirəm, belə bir şey eşitməmişəm. Bizim çox yaxşı münasibətlərimiz var” ifadəsini işlədib. O, Venesuela ilə əlaqələrin müsbət səviyyədə olduğunu vurğulayıb.
ABŞ prezidenti Donald Tramp həmçinin Suriya prezidenti ilə keçirdiyi görüşü yüksək qiymətləndirib. Onun sözlərinə görə, “yüksək hörmət edilən Suriya prezidenti ilə çox yaxşı görüşüm oldu”. Tramp qeyd edib ki, regionda vəziyyət çox yaxşı istiqamətdə inkişaf edir və bu proses ABŞ-ni məmnun edir.
Açıqlamalarında Ukrayna və Rusiya mövzusuna da toxunan ABŞ prezidenti Donald Tramp bildirib ki, bu iki ölkə arasında aparılan danışıqlarda çox müsbət irəliləyişlər var. O, prosesin ümidverici xarakter daşıdığını xüsusi vurğulayıb.
Bununla yanaşı, ABŞ prezidenti Donald Tramp daxili siyasi kontekstdə də sərt fikir səsləndirib. O, “Əgər Bayden və ya Harris qalib gəlsəydi, bu gün İsrail mövcud olmazdı” deyərək, İsrailin təhlükəsizliyinin məhz öz siyasəti ilə bağlı olduğunu iddia edib.

Президент США Дональд Трамп сделал ряд заявлений, касающихся отношений с президентом Венесуэлы, Ближнего Востока, переговоров между Украиной и Россией, а также безопасности Израиля. Он прокомментировал слухи о том, что руководство Венесуэлы якобы перестало получать указания от США.
Редакция сообщает, что президент США Дональд Трамп заявил об отсутствии у него конкретной информации по этим обвинениям, сказав: «Я не знаю точно, что там происходит, я ничего такого не слышал. У нас очень хорошие отношения». Он подчеркнул, что отношения с Венесуэлой находятся на позитивном уровне.
Президент США Дональд Трамп также высоко оценил встречу с президентом Сирии. По его словам, «у меня была очень хорошая встреча с высокоуважаемым президентом Сирии». Трамп отметил, что ситуация в регионе развивается в очень хорошем направлении, и этот процесс удовлетворяет США.
Коснувшись в своих заявлениях темы Украины и России, президент США Дональд Трамп сообщил, что в переговорах между этими двумя странами есть очень позитивный прогресс. Он особо подчеркнул обнадеживающий характер процесса.
Вместе с тем, президент США Дональд Трамп высказал резкое мнение и во внутриполитическом контексте. Он заявил: «Если бы Байден или Харрис победили, Израиля сегодня бы не существовало», утверждая, что безопасность Израиля связана именно с его политикой.