Media dinamik inkişaf etsə də, bu sahədə qanunvericiliyin tətbiqi geridə qalır.
"Report" xəbər verir ki, bunu Milli Məclisin deputatı Sevil Mikayılova Bakıda keçirilən Türk Dövlətləri Təşkilatının (TDT) Media Forumu çərçivəsində "TDT Ölkələri arasında Rəqəmsal Media Mühitində Qarşılıqlı Əməkdaşlıq İmkanları" adlı paneldəki çıxışında deyib.
O, "Media haqqında" qanunun təkmilləşdirilməsinin zəruriliyinə vurğulayıb:
"Lakin bu, qara piar kampaniyaları və dezinformasiyanın qarşısının tamamilə alınması demək deyil. İnternet məkanındakı fərdi məsuliyyət məsləsinə gəlincə, indiyə qədər belə bir məsuliyyət yükü yox idi. Ancaq İnzibati Xətalar Məcəlləsində bu yöndə edilən dəyişikliklə müəyyən nəticəyə nail olmaq olar".
S.Mikayılova eyni zamanda bu kimi addımların TDT ölkələrində də icrasının vacibliyini qeyd edib:
"Çünki biz din, adət-ənənə və mənəvi dəyərlər baxımından yaxınıq. Bu mənada, qanunvericilik sahəsində də oxşar addımların atılması vacibdir".

Although media is developing dynamically, the application of legislation in this area lags behind.
"Report" informs that Milli Majlis MP Sevil Mikayilova stated this in her speech at the panel titled "Opportunities for Mutual Cooperation in the Digital Media Environment among OTS Countries" within the framework of the Organization of Turkic States (OTS) Media Forum held in Baku.
She emphasized the necessity of improving the "On Media" law:
"However, this does not mean the complete prevention of black PR campaigns and disinformation. Regarding the issue of individual responsibility in the internet space, there was no such burden of responsibility until now. But with the changes made in this direction in the Code of Administrative Offenses, certain results can be achieved."
S. Mikayilova also noted the importance of implementing such steps in OTS countries:
"Because we are close in terms of religion, customs, traditions, and moral values. In this sense, it is important to take similar steps in the legislative field as well."