Davosda Azərbaycan və ABŞ prezidentlərinin görüşü keçirildi
Prezident İlham Əliyev 22 yanvarda Davosda Amerika Birləşmiş Ştatlarının Prezidenti Donald Tramp ilə görüşüb.
Redaksiya xəbər verir ki, görüş barədə məlumatı Azərbaycanın birinci vitse‑prezidenti və ölkənin birinci xanımı Mehriban Əliyeva sosial şəbəkədə paylaşdığı foto ilə ictimaiyyətə çatdırıb. Onun paylaşımı Davos görüşünün detallarına dair ilk rəsmi vizual məlumat kimi qiymətləndirilir.
Paylaşılan görüntülərdə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və ABŞ prezidenti Donald Tramp arasında səmimi və yaxın ünsiyyətin olduğu müşahidə edilir. Tərəflərin görüşü Davos platformasında ikitərəfli əlaqələrin müzakirəsi baxımından əhəmiyyətli hadisə kimi dəyərləndirilir.
Görüşdə birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva və Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva da iştirak edib.

Президент Ильхам Алиев встретился с Президентом Соединенных Штатов Америки Дональдом Трампом в Давосе 22 января.
Редакция сообщает, что информацию о встрече общественности предоставила первая вице-президент Азербайджана и первая леди страны Мехрибан Алиева посредством фотографии, опубликованной в социальной сети. Ее публикация оценивается как первая официальная визуальная информация о деталях давосской встречи.
На опубликованных кадрах наблюдается искреннее и тесное общение между Президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и президентом США Дональдом Трампом. Встреча сторон оценивается как важное событие в рамках давосской платформы для обсуждения двусторонних отношений.
На встрече также присутствовали первая вице-президент Мехрибан Алиева и вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева.