Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin Çinə apreldə dövlət səfəri zamanı imzalanmış "Azərbaycan Respublikası Hökuməti ilə Çin Xalq Respublikası Hökuməti arasında ümumvətəndaş pasportlarına malik vətəndaşların vizadan qarşılıqlı azad edilməsi haqqında Saziş" iyulun 16-da qüvvəyə minib.
Redaksiya xəbər verir ki, sazişə əsasən, Azərbaycan Respublikasının etibarlı ümumvətəndaş pasportlarına malik vətəndaşları və Çin Xalq Respublikasının etibarlı ümumvətəndaş pasportlarına malik vətəndaşları digər ölkə ərazisinə daxil olmaq, oranı tərk etmək və yaxın tranzit keçmək üçün hər səfər ərzində otuz (30) gündən çox olmamaqla və hər yüz səksən (180) günlük dövr ərzində ümumilikdə doxsan (90) gün müddətini aşmamaqla viza tələbindən azad edilir.

The "Agreement between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the People's Republic of China on Mutual Exemption of Visa Requirements for Holders of Ordinary Passports," signed during Azerbaijani President Ilham Aliyev's state visit to China in April, entered into force on July 16.
The editorial office reports that, according to the agreement, citizens of the Republic of Azerbaijan holding valid ordinary passports and citizens of the People's Republic of China holding valid ordinary passports are exempted from visa requirements for entry into, exit from, and transit through the territory of the other country for a stay not exceeding thirty (30) days per visit and not exceeding a total of ninety (90) days within any one hundred eighty (180) day period.