Çilidən olan parlamentarilər “ASAN xidmət”də
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ceyhun Salmanov Çili Respublikası Milli Konqresi Senatının nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Qonaqlara “ASAN xidmət” mərkəzləri barədə ətraflı məlumat verilib. Diqqətə çatdırılıb ki, Prezident İlham Əliyevin şəxsi təşəbbüsü ilə yaradılan “ASAN xidmət” əhalinin dövlət xidmətlərinə əlçatanlığının təmin edilməsində mühüm rol oynayıb.
Qonaqlar “ASAN xidmət”in, eləcə də Dövlət Agentliyi tərəfindən həyata keçirilən layihələrin onlarda böyük təəssürat yaratdığını, bu təcrübənin Çili tərəfi ilə paylaşılmasında maraqlı olduqlarını bildiriblər.

Jeyhun Salmanov, Deputy Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, met with a delegation from the Senate of the National Congress of the Republic of Chile.
The guests were provided with detailed information about ASAN xidmət centers. It was brought to attention that ASAN xidmət, established on the personal initiative of President Ilham Aliyev, has played a significant role in ensuring the accessibility of public services to the population.
The guests stated that ASAN xidmət, as well as the projects implemented by the State Agency, made a great impression on them, and they expressed interest in sharing this experience with the Chilean side.