Çilidən olan parlamentarilər “ASAN xidmət”də
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ceyhun Salmanov Çili Respublikası Milli Konqresi Senatının nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Qonaqlara “ASAN xidmət” mərkəzləri barədə ətraflı məlumat verilib. Diqqətə çatdırılıb ki, Prezident İlham Əliyevin şəxsi təşəbbüsü ilə yaradılan “ASAN xidmət” əhalinin dövlət xidmətlərinə əlçatanlığının təmin edilməsində mühüm rol oynayıb.
Qonaqlar “ASAN xidmət”in, eləcə də Dövlət Agentliyi tərəfindən həyata keçirilən layihələrin onlarda böyük təəssürat yaratdığını, bu təcrübənin Çili tərəfi ilə paylaşılmasında maraqlı olduqlarını bildiriblər.

Парламентарии из Чили в «ASAN xidmət»
Заместитель председателя Государственного агентства по оказанию услуг гражданам и социальным инновациям при Президенте Азербайджанской Республики Джейхун Салманов встретился с делегацией Сената Национального конгресса Республики Чили.
Гостям была предоставлена подробная информация о центрах «ASAN xidmət». Было отмечено, что «ASAN xidmət», созданный по личной инициативе Президента Ильхама Алиева, сыграл важную роль в обеспечении доступности государственных услуг для населения.
Гости заявили, что «ASAN xidmət», а также проекты, реализуемые Государственным агентством, произвели на них большое впечатление, и они заинтересованы в обмене этим опытом с чилийской стороной.