Caviar: iPhone Air-i lüksə çevirdi
Texnologiya dünyası yenə də dəbdəbəli və xüsusi dizaynlı yeni bir smartfonla qarşımıza çıxıb. Dubay mərkəzli lüks cihaz istehsalçısı Caviar, Apple-ın diqqət çəkən iPhone Air modelini tamamilə yenidən dizayn edərək lüks həvəskarlarının zövqünə təqdim edib.
Redaksiya məlumat verir ki, bu dəfə şirkət Art Nouveau üslubunun estetik bəzək dilindən və məşhur sənətçi Alfons Muçanın unikal dekorativ sənət anlayışından ilham alaraq hazırlanmış unikal bir cihaz təqdim edir. Bu xüsusi cihazın arxa paneli yüksək keyfiyyətli materiallardan, neytral tonlarda birinci dərəcəli dəri, zərif mirvari naxışlar və 24 karat qızıldan hazırlanmış dekorativ elementlərlə bəzədilib. Hər bir estetik detal yüksək dəqiqlik və orijinalliyi təmin etmək üçün əl ilə yığılır.
Məlumata görə, bu xüsusi versiya 1 TB yaddaş sahəsi təklif edir və yalnız görünüşü ilə deyil, həm də texniki xüsusiyyətləri ilə də gözləntiləri qarşılayır. Caviar, bu xüsusi dizaynlı iPhone Air modelindən dünya üzrə cəmi bir ədəd istehsal etdiyini rəsmi olaraq elan edib. Standart bir iPhone Air modelinin Türkiyə qiyməti 74.000 TL civarında dəyişərkən, dünyada bənzəri olmayan bu kolleksiya cihazının xarici satış qiyməti 11.213 dollar olaraq açıqlanıb. Cari dollar kursu ilə hesablandıqda, bu qızıldan hazırlanmış xüsusi versiyanın dəyəri təxminən 491.465 Türk Lirəsinə bərabərdir.

The technology world has once again presented a new smartphone with a luxurious and special design. Dubai-based luxury device manufacturer Caviar has completely redesigned Apple's eye-catching iPhone Air model, presenting it to the taste of luxury enthusiasts.
Redaksiya reports that this time, the company is presenting a unique device inspired by the aesthetic decorative language of the Art Nouveau style and the unique decorative art understanding of the famous artist Alphonse Mucha. The back panel of this special device is adorned with high-quality materials, including premium leather in neutral tones, elegant pearl embroidery, and decorative elements made of 24-karat gold. Every aesthetic detail is assembled by hand to ensure high precision and originality.
According to the information, this special version offers 1 TB of storage space and meets expectations not only with its appearance but also with its technical specifications. Caviar has officially announced that it is producing only one unit of this specially designed iPhone Air model worldwide. While the price of a standard iPhone Air model in Turkey varies around 74,000 TL, the foreign sales price of this unique collector's device has been announced as $11,213. Calculated at the current dollar exchange rate, the value of this special gold-plated version is approximately 491,465 Turkish Lira.