İtaliyanın tanınmış lüks brendi Bulgari Rusiyada rəsmi ticarət nişanı qeydiyyatdan keçirmək üçün müraciət edib.
Redaksiya xəbər verir ki, bu barədə məlumat Rusiya Əqli Mülkiyyət Agentliyi – Rospatentin bazasında yer alıb. Şirkət ticarət nişanını yalnız parfümeriya və aksesuarlar üçün deyil, həm də geyim, elektronika və digər məhsullar üzrə qeydiyyatdan keçirmək niyyətindədir.
Bulgari-nin bu addımı brendin Rusiya bazarında fəaliyyətini genişləndirmək istədiyini göstərir. Hazırda prosesin hansı mərhələdə olduğu və qeydiyyatın nə vaxt tamamlanacağı barədə əlavə açıqlama verilməyib.

Bulgari подала заявку на регистрацию товарного знака в России
Известный итальянский люксовый бренд Bulgari подал заявку на официальную регистрацию товарного знака в России.
Как сообщает редакция, эта информация содержится в базе данных Российского агентства по интеллектуальной собственности – Роспатента. Компания намерена зарегистрировать товарный знак не только для парфюмерии и аксессуаров, но также для одежды, электроники и других товаров.
Этот шаг Bulgari свидетельствует о желании бренда расширить свою деятельность на российском рынке. В настоящее время не предоставлено дополнительной информации о том, на какой стадии находится процесс и когда будет завершена регистрация.