Britaniyalı lord Epstein işi ilə bağlı istefa etdi
Böyük Britaniyanın ABŞ-dəki keçmiş səfiri onu əhatə edən qalmaqaldan sonra Lordlar Palatasındakı üzvlüyündən istefa verib. İstefaya səbəb kimi onun alt paltarı ilə çəkilmiş və Ceffri Epstein işi ilə əlaqələndirilən kompromat xarakterli fotoların yayılması göstərilir.
Redaksiya xəbər verir ki, qalmaqal ictimaiyyətə açıqlanandan sonra məsələ parlament səviyyəsində müzakirəyə çıxarılıb və istefa qərarı rəsmi şəkildə təsdiqlənib.
Məlumat Lordlar Palatasının sədri Maykl Forsayt tərəfindən palatanın iclası zamanı elan edilib. O bildirib ki, yaranmış vəziyyət palatanın nüfuzuna ciddi zərər vurduğu üçün istefa qaçılmaz olub.
Qeyd olunur ki, qalmaqalın Ceffri Epstein işi ilə əlaqələndirilməsi Böyük Britaniyada siyasi və ictimai dairələrdə geniş rezonans doğurub. Məsələ ilə bağlı əlavə araşdırmaların aparılması da istisna edilmir.

Бывший посол Великобритании в США подал в отставку из Палаты лордов после скандала, связанного с компрометирующими фотографиями в нижнем белье, которые были связаны с делом Джеффри Эпштейна.
Редакция сообщает, что после того, как скандал стал достоянием общественности, вопрос был вынесен на обсуждение на парламентском уровне, и решение об отставке было официально утверждено.
Информация была объявлена председателем Палаты лордов Майклом Форсайтом во время заседания палаты. Он заявил, что отставка была неизбежна, поскольку сложившаяся ситуация нанесла серьезный ущерб репутации палаты.
Отмечается, что связь скандала с делом Джеффри Эпштейна вызвала широкий резонанс в политических и общественных кругах Великобритании. Не исключается проведение дополнительных расследований по данному вопросу.