Brian May ABŞ-də təhlükəsizlik risklərindən danışdı
Queen qrupunun gitaristi Brayan Mey ABŞ-də mövcud vəziyyətlə bağlı narahatlığını açıq şəkildə ifadə edib və ölkənin hazırda təhlükəli məkan olduğunu bildirib. Musiqiçi bu vəziyyətin beynəlxalq sənətçilərin fəaliyyət planlarına birbaşa təsir göstərdiyini vurğulayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Brayan Meyin sözlərinə görə, “Amerika hazırda təhlükəli yerdir. Turu planlaşdırarkən bunu mütləq nəzərə almaq lazımdır. Hamı ora getməzdən əvvəl iki dəfə düşünür”.
Musiqiçinin açıqlamasında ABŞ-də təhlükəsizliklə bağlı artan risklərin konsert və tur planlamasında əsas amillərdən birinə çevrildiyi diqqətə çatdırılıb. O, bu amilin yalnız sənətçilər üçün deyil, eyni zamanda onların texniki heyətləri və tamaşaçılar üçün də ciddi əhəmiyyət daşıdığını bildirib.
Brayan Meyin bu fikirləri son dövrlərdə ABŞ-də təhlükəsizlik məsələləri ətrafında gedən müzakirələr fonunda səsləndirilib və beynəlxalq musiqi ictimaiyyətində geniş rezonans doğurub.

Брайан Мэй рассказал об угрозах безопасности в США
Гитарист группы Queen Брайан Мэй открыто выразил обеспокоенность текущей ситуацией в США, заявив, что страна в настоящее время является опасным местом. Музыкант подчеркнул, что эта ситуация напрямую влияет на планы международных артистов.
По словам Брайана Мэя, «Америка сейчас опасное место. При планировании туров это обязательно нужно учитывать. Все дважды подумают, прежде чем туда ехать».
В заявлении музыканта отмечается, что растущие риски безопасности в США стали одним из основных факторов при планировании концертов и туров. Он заявил, что этот фактор имеет серьезное значение не только для артистов, но и для их технического персонала и зрителей.
Эти мысли Брайана Мэя были высказаны на фоне недавних дискуссий по вопросам безопасности в США и вызвали широкий резонанс в международном музыкальном сообществе.