Brian May ABŞ-də təhlükəsizlik risklərindən danışdı
Queen qrupunun gitaristi Brayan Mey ABŞ-də mövcud vəziyyətlə bağlı narahatlığını açıq şəkildə ifadə edib və ölkənin hazırda təhlükəli məkan olduğunu bildirib. Musiqiçi bu vəziyyətin beynəlxalq sənətçilərin fəaliyyət planlarına birbaşa təsir göstərdiyini vurğulayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Brayan Meyin sözlərinə görə, “Amerika hazırda təhlükəli yerdir. Turu planlaşdırarkən bunu mütləq nəzərə almaq lazımdır. Hamı ora getməzdən əvvəl iki dəfə düşünür”.
Musiqiçinin açıqlamasında ABŞ-də təhlükəsizliklə bağlı artan risklərin konsert və tur planlamasında əsas amillərdən birinə çevrildiyi diqqətə çatdırılıb. O, bu amilin yalnız sənətçilər üçün deyil, eyni zamanda onların texniki heyətləri və tamaşaçılar üçün də ciddi əhəmiyyət daşıdığını bildirib.
Brayan Meyin bu fikirləri son dövrlərdə ABŞ-də təhlükəsizlik məsələləri ətrafında gedən müzakirələr fonunda səsləndirilib və beynəlxalq musiqi ictimaiyyətində geniş rezonans doğurub.

Brian May Discusses Security Risks in the US
Queen guitarist Brian May has openly expressed his concern about the current situation in the US, stating that the country is now a dangerous place. The musician emphasized that this situation directly impacts the touring plans of international artists.
According to Brian May, "America is a dangerous place right now. You absolutely have to take that into account when you're planning a tour. Everyone thinks twice before they go there."
The musician's statement highlighted that the increasing security risks in the US have become a primary factor in concert and tour planning. He stated that this factor is of significant importance not only for artists but also for their technical crews and audiences.
Brian May's remarks were made against the backdrop of recent discussions surrounding security issues in the US and have resonated widely within the international music community.