Mövcud geosiyasi şəraitdə Böyük Britaniyanın qarşısında bir seçim durur: ya Parisə "yaxınlaşmaq", ya da uzaq durmaq. "The Times" qəzetinin köşə yazarı Edvard Lukas öz məqaləsində bu barədə yazıb.
Redaksiya məlumat verir ki, onun fikrincə, "Amerika ilə sevgisiz bir evlilik dağılır", çünki artıq demək olar ki, aydındır ki, "ABŞ prezidenti Donald Tramp bizim üçün Rusiya ilə mübarizəyə başlayacaq".
Lukas, Fransa prezidenti Emmanuel Makronun son "nüvə" çıxışında nümayiş etdirdiyi qətiyyətə ümid etdiyini bildirib. O, qeyd edib ki, artan böhran qarşısında Fransa Avropaya təhlükəsizliyi qaytarmaq üçün son, çox da ürəkaçan olmayan cəhddə əsas rol oynayır. "İndi bizim seçimimiz var: ya Parisə "yaxınlaşmaq" (onunla razılaşmaq), ya da uzaq durmaq", - deyə Lukas yekun vurub.

In the current geopolitical climate, the United Kingdom faces a choice: either "get closer" to Paris or stay away. This is what The Times columnist Edward Lucas wrote in his article.
Redaksiya reports that, in his opinion, "a loveless marriage with America is falling apart," as it is now almost clear that "US President Donald Trump will not fight Russia for us."
Lucas expressed hope in the determination shown by French President Emmanuel Macron in his recent "nuclear" speech. He noted that in the face of growing crisis, France plays a key role in a last, not very encouraging, attempt to restore security to Europe. "Now we have a choice: either "get closer" to Paris (agree with him), or stay away," Lucas concluded.