Mövcud geosiyasi şəraitdə Böyük Britaniyanın qarşısında bir seçim durur: ya Parisə "yaxınlaşmaq", ya da uzaq durmaq. "The Times" qəzetinin köşə yazarı Edvard Lukas öz məqaləsində bu barədə yazıb.
Redaksiya məlumat verir ki, onun fikrincə, "Amerika ilə sevgisiz bir evlilik dağılır", çünki artıq demək olar ki, aydındır ki, "ABŞ prezidenti Donald Tramp bizim üçün Rusiya ilə mübarizəyə başlayacaq".
Lukas, Fransa prezidenti Emmanuel Makronun son "nüvə" çıxışında nümayiş etdirdiyi qətiyyətə ümid etdiyini bildirib. O, qeyd edib ki, artan böhran qarşısında Fransa Avropaya təhlükəsizliyi qaytarmaq üçün son, çox da ürəkaçan olmayan cəhddə əsas rol oynayır. "İndi bizim seçimimiz var: ya Parisə "yaxınlaşmaq" (onunla razılaşmaq), ya da uzaq durmaq", - deyə Lukas yekun vurub.

Великобритания: Приблизиться к Парижу или держаться подальше
В условиях текущей геополитической ситуации Великобритания стоит перед выбором: либо «приблизиться» к Парижу, либо держаться подальше. Об этом в своей статье пишет обозреватель газеты "The Times" Эдвард Лукас.
Как сообщает Redaksiya, по его мнению, "брак без любви с Америкой распадается", поскольку уже почти очевидно, что "президент США Дональд Трамп начнет борьбу с Россией ради нас".
Лукас выразил надежду на решимость, проявленную президентом Франции Эммануэлем Макроном в его недавнем "ядерном" выступлении. Он отметил, что перед лицом растущего кризиса Франция играет ключевую роль в последней, не очень обнадеживающей попытке вернуть безопасность в Европу. "Теперь у нас есть выбор: либо «приблизиться» к Парижу (согласиться с ним), либо держаться подальше", - заключил Лукас.