BDYPİ-dən həftəsonu səfərləri öncəsi vacib xəbərdarlıq
Həftəsonu paytaxt və digər şəhər, rayon sakinlərinin bölgələrə səfərlərinin artması avtomobil yollarında nəqliyyat axınının intensivliyini yüksəldir.
Bu səbəbdən Daxili İşlər Nazirliyinin Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsi tərəfindən respublika ərazisində təhlükəsizliyin təmin olunması məqsədilə nəzarət-profilaktik tədbirlər gücləndirilib, patrul xidmətinin fəaliyyəti daha da intensivləşdirilib.
Lakin müşahidələr göstərir ki, bəzi hallarda sürücülər tərəfindən yol hərəkəti qaydalarına riayət olunmaması, tələskənlik, diqqətsizlik və məsuliyyətsiz davranışlar ağır nəticəli yol-nəqliyyat hadisələrinin baş verməsinə səbəb olur.
Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsi xüsusilə səfərə çıxmağa hazırlaşan sürücülərə müraciət edərək, mənzil başına təhlükəsiz çatmaq üçün nəqliyyat vasitələrinin texniki sazlığını öncədən yoxlamağı, nasaz avtomobillərlə yola çıxmamağı, sürət həddinə, ötmə və manevretmə zamanı təhlükəsizlik qaydalarına ciddi əməl etməyi, həmçinin yol və hava şəraitini nəzərə almağı tövsiyə edir.
Eyni zamanda uzun məsafəli səfərlərdə fasilələrlə hərəkət etmək, yorğun və ya yuxusuz halda sükan arxasına əyləşməmək, diqqəti yayındıran hərəkətlərdən çəkinmək mühüm əhəmiyyət kəsb edir.
Unutmayaq ki, yol hərəkəti zamanı intizam və məsuliyyət — təhlükəsizliyin əsas təminatıdır. vacib xəbərdarlıq

The increase in weekend trips by residents of the capital and other cities and regions to the provinces raises the intensity of traffic flow on roads.
For this reason, the Main State Traffic Police Department of the Ministry of Internal Affairs has strengthened control and preventive measures and intensified patrol service activities to ensure safety throughout the republic.
However, observations show that in some cases, drivers' failure to comply with traffic rules, haste, inattention, and irresponsible behavior lead to serious road traffic accidents.
The Main State Traffic Police Department specifically appeals to drivers preparing for trips, recommending that they check the technical condition of their vehicles in advance to reach their destination safely, avoid driving with faulty cars, strictly adhere to speed limits and safety rules during overtaking and maneuvering, and also take road and weather conditions into account.
At the same time, it is crucial to drive with breaks during long-distance trips, avoid getting behind the wheel when tired or sleepless, and refrain from actions that distract attention.
Let's not forget that discipline and responsibility during road traffic are the main guarantees of safety. important warning
Let's not forget that discipline and responsibility during road traffic are the main guarantees of safety.