Azərbaycan Respublikasının Baş prokuroru Kamran Əliyev 21-22 avqust tarixlərində işğaldan azad edilmiş ərazilərə işgüzar səfər çərçivəsində Laçın, Qubadlı, Cəbrayıl və Kəlbəcər rayonlarında olub.
Baş prokuror əvvəlcə Laçın rayonunda Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəliyində olub. Burada o, müasir və müstəqil Azərbaycan dövlətinin banisi, dahi şəxsiyyət Ulu öndəri Heydər Əliyevin büstü önünə gül dəstəsi qoyaraq dahi liderin xalqımız və dövlətimiz qarşısındakı əvəzsiz xidmətlərini dərin hörmətlə anıb.
Daha sonra Baş prokuror Laçın rayon prokurorluğunun inzibati binasında yaradılmış şəraitlə tanış olub, prokurorluq əməkdaşlarının istifadəsində olan yenicə təmir olunmuş xidməti mənzillərə baxış keçirib.
Səfər çərçivəsində Baş prokuror Qubadlı rayon və Qubadlı hərbi prokurorluğunun xidməti binasında mövcud vəziyyətlə tanış olub, eləcə də, istifadəyə verilməsi planlaşdırılan yeni inzibati binanın təmiri prosesi ilə maraqlanıb.
Səfər çərçivəsində Baş prokuror, Cəbrayıl rayon prokurorluğunun inzibati binasında olaraq prokurorluq əməkdaşlarının iş şəraiti ilə tanış olub, onlarla söhbət aparıb.
Baş prokuror səfər zamanı həmçinin Kəlbəcər hərbi prokurorluğu və Kəlbəcər rayon prokurorluğunun inzibati binalarında yaradılan iş şəraiti ilə də tanış olub, əməkdaşlarla görüş keçirib.
Qeyd edək ki səfər zamanı Baş prokuror Kamran Əliyevi Laçın rayonunda Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Məsim Məmmədov, Cəbrayıl, Qubadlı və Zəngilan rayonlarında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Vahid Hacıyev, Kəlbəcər rayonunda Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Bəşir Hacıyev, Hərbi prokuror Bəhruz Əhmədov, Baş Prokurorluq və Hərbi prokurorluğun rəhbər heyəti müşayiət edib.

Chief Prosecutor of the Republic of Azerbaijan Kamran Aliyev visited Lachin, Gubadli, Jabrayil, and Kalbajar districts on August 21-22, within the framework of a business trip to the liberated territories.
The Chief Prosecutor first visited the special representation of the President of the Republic of Azerbaijan in Lachin district. Here, he laid a wreath in front of the bust of the founder of the modern and independent Azerbaijani state, the great personality, National Leader Heydar Aliyev, and commemorated with deep respect the invaluable services of the great leader to our people and state.
Later, the Chief Prosecutor familiarized himself with the conditions created in the administrative building of the Lachin District Prosecutor's Office and inspected the newly renovated service apartments used by the prosecutor's office employees.
Within the framework of the visit, the Chief Prosecutor familiarized himself with the current situation in the service building of the Gubadli District and Gubadli Military Prosecutor's Offices, and also inquired about the renovation process of the new administrative building planned for commissioning.
Within the framework of the visit, the Chief Prosecutor, being in the administrative building of the Jabrayil District Prosecutor's Office, familiarized himself with the working conditions of the prosecutor's office employees and held discussions with them.
During the visit, the Chief Prosecutor also familiarized himself with the working conditions created in the administrative buildings of the Kalbajar Military Prosecutor's Office and the Kalbajar District Prosecutor's Office and held meetings with the employees.
It should be noted that during the visit, Chief Prosecutor Kamran Aliyev was accompanied by Masim Mammadov, Special Representative of the President of the Republic of Azerbaijan in Lachin district; Vahid Hajiyev, Special Representative of the President of the Republic of Azerbaijan in Jabrayil, Gubadli, and Zangilan districts; Bashir Hajiyev, Special Representative of the President of the Republic of Azerbaijan in Kalbajar district; Military Prosecutor Behruz Ahmadov; and the leadership of the Prosecutor General's Office and the Military Prosecutor's Office.