Azərbaycan Respublikasının Baş prokuroru Kamran Əliyev 21-22 avqust tarixlərində işğaldan azad edilmiş ərazilərə işgüzar səfər çərçivəsində Laçın, Qubadlı, Cəbrayıl və Kəlbəcər rayonlarında olub.
Baş prokuror əvvəlcə Laçın rayonunda Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəliyində olub. Burada o, müasir və müstəqil Azərbaycan dövlətinin banisi, dahi şəxsiyyət Ulu öndəri Heydər Əliyevin büstü önünə gül dəstəsi qoyaraq dahi liderin xalqımız və dövlətimiz qarşısındakı əvəzsiz xidmətlərini dərin hörmətlə anıb.
Daha sonra Baş prokuror Laçın rayon prokurorluğunun inzibati binasında yaradılmış şəraitlə tanış olub, prokurorluq əməkdaşlarının istifadəsində olan yenicə təmir olunmuş xidməti mənzillərə baxış keçirib.
Səfər çərçivəsində Baş prokuror Qubadlı rayon və Qubadlı hərbi prokurorluğunun xidməti binasında mövcud vəziyyətlə tanış olub, eləcə də, istifadəyə verilməsi planlaşdırılan yeni inzibati binanın təmiri prosesi ilə maraqlanıb.
Səfər çərçivəsində Baş prokuror, Cəbrayıl rayon prokurorluğunun inzibati binasında olaraq prokurorluq əməkdaşlarının iş şəraiti ilə tanış olub, onlarla söhbət aparıb.
Baş prokuror səfər zamanı həmçinin Kəlbəcər hərbi prokurorluğu və Kəlbəcər rayon prokurorluğunun inzibati binalarında yaradılan iş şəraiti ilə də tanış olub, əməkdaşlarla görüş keçirib.
Qeyd edək ki səfər zamanı Baş prokuror Kamran Əliyevi Laçın rayonunda Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Məsim Məmmədov, Cəbrayıl, Qubadlı və Zəngilan rayonlarında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Vahid Hacıyev, Kəlbəcər rayonunda Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəsi Bəşir Hacıyev, Hərbi prokuror Bəhruz Əhmədov, Baş Prokurorluq və Hərbi prokurorluğun rəhbər heyəti müşayiət edib.

Генеральный прокурор посетил Лачинский, Губадлинский, Джебраильский и Кельбаджарский районы
Генеральный прокурор Азербайджанской Республики Кямран Алиев 21-22 августа в рамках рабочего визита на освобожденные территории посетил Лачинский, Губадлинский, Джебраильский и Кельбаджарский районы.
Генеральный прокурор сначала посетил специальное представительство Президента Азербайджанской Республики в Лачинском районе. Здесь он возложил букет цветов к бюсту основателя современного и независимого Азербайджанского государства, великой личности, Общенационального лидера Гейдара Алиева, с глубоким уважением почтив его неоценимые заслуги перед нашим народом и государством.
Затем Генеральный прокурор ознакомился с условиями, созданными в административном здании Лачинской районной прокуратуры, и осмотрел недавно отремонтированные служебные квартиры, находящиеся в пользовании сотрудников прокуратуры.
В рамках визита Генеральный прокурор ознакомился с текущей ситуацией в служебном здании Губадлинской районной и Губадлинской военной прокуратур, а также поинтересовался процессом ремонта нового административного здания, планируемого к вводу в эксплуатацию.
В рамках визита Генеральный прокурор посетил административное здание Джебраильской районной прокуратуры, ознакомился с условиями труда сотрудников прокуратуры и провел с ними беседу.
Во время визита Генеральный прокурор также ознакомился с условиями труда, созданными в административных зданиях Кельбаджарской военной прокуратуры и Кельбаджарской районной прокуратуры, и провел встречи с сотрудниками.
Отметим, что во время визита Генерального прокурора Кямрана Алиева сопровождали: в Лачинском районе – специальный представитель Президента Азербайджанской Республики Масим Мамедов; в Джебраильском, Губадлинском и Зангиланском районах – специальный представитель Президента Азербайджанской Республики Вахид Гаджиев; в Кельбаджарском районе – специальный представитель Президента Азербайджанской Республики Башир Гаджиев; а также военный прокурор Бахруз Ахмедов, руководящий состав Генеральной прокуратуры и Военной прокуратуры.