Nazirlər Kabineti 13 aprel 2005-ci il tarixli qərarı ilə təsdiq edilmiş "Hüquqi şəxslərin dövlət reyestrinin aparılması, istifadəsi və mühafizəsi Qaydaları"na dəyişiklik edib.
Qərara əsasən, bundan sonra, dövlət reyesterində qurumun hər bir benefisiar mülkiyyətçisinin soyadı, adı, atasının adı, doğum tarixi, vətəndaşlığı, yaşayış yeri, benefisiar mülkiyyətçinin "Cinayət yolu ilə əldə edilmiş əmlakın leqallaşdırılmasına və terrorçuluğun maliyyələşdirilməsinə qarşı mübarizə haqqında" Qanununun məqsədləri üçün siyasi nüfuzlu şəxs, onun yaxın qohumu və ya yaxın münasibətdə olduğu şəxs olub-olmaması barədə məlumatlar əks olunacaq.

The Cabinet of Ministers has amended the "Rules for Maintaining, Using, and Protecting the State Register of Legal Entities," approved by the decree dated April 13, 2005.
Prime Minister Ali Asadov has signed a new decree in this regard.
According to the decree, from now on, the state register will include information on each beneficial owner of an entity, including their surname, name, patronymic, date of birth, citizenship, place of residence, and whether the beneficial owner is a politically exposed person, their close relative, or a close associate for the purposes of the Law "On Combating the Legalization of Property Obtained Through Criminal Means and the Financing of Terrorism."