Nazirlər Kabineti 13 aprel 2005-ci il tarixli qərarı ilə təsdiq edilmiş "Hüquqi şəxslərin dövlət reyestrinin aparılması, istifadəsi və mühafizəsi Qaydaları"na dəyişiklik edib.
Qərara əsasən, bundan sonra, dövlət reyesterində qurumun hər bir benefisiar mülkiyyətçisinin soyadı, adı, atasının adı, doğum tarixi, vətəndaşlığı, yaşayış yeri, benefisiar mülkiyyətçinin "Cinayət yolu ilə əldə edilmiş əmlakın leqallaşdırılmasına və terrorçuluğun maliyyələşdirilməsinə qarşı mübarizə haqqında" Qanununun məqsədləri üçün siyasi nüfuzlu şəxs, onun yaxın qohumu və ya yaxın münasibətdə olduğu şəxs olub-olmaması barədə məlumatlar əks olunacaq.

Кабинет Министров внес изменения в "Правила ведения, использования и хранения государственного реестра юридических лиц", утвержденные постановлением от 13 апреля 2005 года.
В связи с этим премьер-министр Али Асадов подписал новое постановление.
Согласно постановлению, отныне в государственном реестре будут отражаться фамилия, имя, отчество, дата рождения, гражданство, место жительства каждого бенефициарного собственника организации, а также информация о том, является ли бенефициарный собственник политически значимым лицом, его близким родственником или близким лицом в целях Закона "О борьбе с легализацией имущества, полученного преступным путем, и финансированием терроризма".