Bangladeş ordusu: Milli Günə yeni raketlər
Bangladeş ordusunun TRG-230/300 raket sistemləri, ölkənin Milli Gün qeyd etmələri çərçivəsində nümayiş olunacaq. Bu texnologiyaların nümayişi, Bangladeşin müdafiə qabiliyyətini və hərbi gücünü vurğulamaq məqsədi daşıyır.
Redaksiya məlumat verir ki, Bangladeş Daxili İşlər Nazirliyi, 25 mart "Soyqırımın Anım Günü", 26 mart "Bangladeş Milli Günü" və "Ramazan Bayramı" ərəfəsində ictimai asayişin təmin edilməsinə dair iki ayrıca iclas keçirib. Bu iclaslarda təhlükəsizlik tədbirləri ətraflı müzakirə olunub.
İclasların yekunlarına dair açıqlama verən Daxili İşlər Naziri Salahuddin Əhməd, qeyd olunan anım və qeyd etmə tədbirləri zamanı ictimai asayişin qorunması üçün atılacaq təhlükəsizlik addımları barədə məlumat verib. Nazir, bu dövrdə hər hansı bir pozuntunun qarşısını almaq üçün bütün zəruri tədbirlərin görüləcəyini bildirib. TRG-230/300 raket sistemlərinin nümayişi, həmçinin ölkənin müdafiə sənayesində əldə etdiyi nailiyyətləri də göstərəcək.

The Bangladesh Army's TRG-230/300 rocket systems will be showcased as part of the country's National Day celebrations. The demonstration of these technologies aims to highlight Bangladesh's defense capabilities and military strength.
Redaksiya reports that the Ministry of Home Affairs of Bangladesh held two separate meetings regarding the maintenance of public order on the eve of March 25th, "Genocide Remembrance Day", March 26th, "Bangladesh National Day", and "Eid al-Fitr". Security measures were discussed in detail at these meetings.
In a statement regarding the outcomes of the meetings, the Minister of Home Affairs, Salahuddin Ahmed, provided information about the security steps to be taken to maintain public order during the mentioned commemoration and celebration events. The Minister stated that all necessary measures will be taken to prevent any disturbances during this period. The demonstration of the TRG-230/300 rocket systems will also showcase the achievements of the country in its defense industry.