Bangladeş ordusu: Milli Günə yeni raketlər
Bangladeş ordusunun TRG-230/300 raket sistemləri, ölkənin Milli Gün qeyd etmələri çərçivəsində nümayiş olunacaq. Bu texnologiyaların nümayişi, Bangladeşin müdafiə qabiliyyətini və hərbi gücünü vurğulamaq məqsədi daşıyır.
Redaksiya məlumat verir ki, Bangladeş Daxili İşlər Nazirliyi, 25 mart "Soyqırımın Anım Günü", 26 mart "Bangladeş Milli Günü" və "Ramazan Bayramı" ərəfəsində ictimai asayişin təmin edilməsinə dair iki ayrıca iclas keçirib. Bu iclaslarda təhlükəsizlik tədbirləri ətraflı müzakirə olunub.
İclasların yekunlarına dair açıqlama verən Daxili İşlər Naziri Salahuddin Əhməd, qeyd olunan anım və qeyd etmə tədbirləri zamanı ictimai asayişin qorunması üçün atılacaq təhlükəsizlik addımları barədə məlumat verib. Nazir, bu dövrdə hər hansı bir pozuntunun qarşısını almaq üçün bütün zəruri tədbirlərin görüləcəyini bildirib. TRG-230/300 raket sistemlərinin nümayişi, həmçinin ölkənin müdafiə sənayesində əldə etdiyi nailiyyətləri də göstərəcək.

Армия Бангладеш: новые ракеты к Национальному дню
Ракетные системы TRG-230/300 армии Бангладеш будут продемонстрированы в рамках празднования Национального дня страны. Демонстрация этих технологий направлена на подчеркивание оборонного потенциала и военной мощи Бангладеш.
Редакция сообщает, что Министерство внутренних дел Бангладеш провело два отдельных заседания по обеспечению общественного порядка в преддверии 25 марта – «Дня памяти геноцида», 26 марта – «Национального дня Бангладеш» и «Ид аль-Фитр». На этих заседаниях были подробно обсуждены меры безопасности.
Министр внутренних дел Салахуддин Ахмед, комментируя итоги заседаний, рассказал о мерах безопасности, которые будут предприняты для поддержания общественного порядка во время памятных и праздничных мероприятий. Министр заявил, что будут приняты все необходимые меры для предотвращения любых нарушений в этот период. Демонстрация ракетных систем TRG-230/300 также продемонстрирует достижения страны в оборонной промышленности.