Azərbaycanda küləkli və yağıntılı hava şəraiti davam edir, dağlıq və dağətəyi rayonlarda qar yağır, bəzi yerlərdə isə yağıntılar intensiv xarakterlidir.
Redaksiya xəbər verir ki, bu barədə Milli Hidrometeorologiya Xidmətinin yanvarın 14-ü saat 10:00-a olan məlumatında qeyd edilib.
Yağan qarın hündürlüyü Əlibəydə (Zaqatala) 30, Şahbuzda 29, Sarıbaşda (Qax) 23, Qubada 20, Şəkidə 15, Kəlbəcərdə 13, Laçın, Xınalıq, Qubadlı və Qusarda 10, Xaltan və Şahdağda 9, Altıağac və Gədəbəydə 8, Zaqatalada 6, Şuşada 5, Xankəndi, Qobustan və Daşkəsəndə 4, Şamaxı və Sədərəkdə 3, İsmayıllı və Şərurda 2, Balakən və Xocalıda isə 1 sm-dir .
Bir sıra ərazilərdə qərb küləyi əsir. Küləyin maksimal sürəti Bakıda və Abşeron yarımadasında 28, Mingəçevirdə 26, Neftçalada 24, Gəncə, Tərtərdə 20, Ağstafa, Şəmkirdə 18, Bərdədə 16, Yevlaxda 15 m/s-dək güclənir.
Quba, Qusar, Şəki, Qax, Göygöl, Xaltan, Göyçay, Lerikdə duman müşahidə olunur, görünüş məsafəsi 500 metrədək məhdudlaşır.
Havanın minimal temperaturu Bakıda və Abşeron yarımadasında 4, Aran rayonlarında 3 dərəcəyədək isti, Naxçıvan MR-da 7, dağlıq rayonlarda 10 dərəcəyədək şaxta qeydə alınıb.

Wind Speed Reaches 28 m/s in Baku and Absheron – ACTUAL WEATHER
Windy and rainy weather conditions continue in Azerbaijan, with snow falling in mountainous and foothill regions, and precipitation being intense in some areas.
The editorial office reports that this was noted in the information from the National Hydrometeorology Service as of January 14, 10:00 AM.
The height of the fallen snow is 30 cm in Alibay (Zaqatala), 29 cm in Shahbuz, 23 cm in Saribash (Qakh), 20 cm in Quba, 15 cm in Shaki, 13 cm in Kalbajar, 10 cm in Lachin, Khinalig, Qubadli, and Qusar, 9 cm in Khaltan and Shahdag, 8 cm in Altıagac and Gedabey, 6 cm in Zaqatala, 5 cm in Shusha, 4 cm in Khankendi, Gobustan, and Dashkasan, 3 cm in Shamakhi and Sadarak, 2 cm in Ismayilli and Sharur, and 1 cm in Balakan and Khodjali.
A westerly wind is blowing in several areas. The maximum wind speed is intensifying up to 28 m/s in Baku and the Absheron Peninsula, 26 m/s in Mingachevir, 24 m/s in Neftchala, 20 m/s in Ganja and Tartar, 18 m/s in Aghstafa and Shamkir, 16 m/s in Barda, and 15 m/s in Yevlakh.
Fog is observed in Quba, Qusar, Shaki, Qakh, Goygol, Khaltan, Goychay, and Lerik, with visibility limited to 500 meters.
The minimum air temperature was recorded as 4 degrees Celsius in Baku and the Absheron Peninsula, up to 3 degrees Celsius in Aran regions, 7 degrees Celsius in the Nakhchivan Autonomous Republic, and up to 10 degrees Celsius frost in mountainous regions.