Bakıda SSRİ bayrağı qaldıranlar həbs olundu
Sosial şəbəkələrdə kommunist ideologiyasının təbliğinə dair SSRİ bayraqları ilə yürüş etməyə cəhd göstərən bir qrup şəxsin videogörüntüləri yayılmışdır.
Redaksiya APA-ya istinadən xəbər verir ki, DİN tərəfindən keçirilən tədbirlərlə təşkilatçı şəxslər Abdulla İbrahimli, İbrahim Əsədli və yürüşdə iştirak etmiş digər şəxslər müəyyən olunaraq saxlanılmış və barələrində cinayət işi başlanmışdır.
İlkin istintaqla həmin şəxslərin başqa bir dövlətin dəstəyi və ayırdığı maliyyə hesabına ofis icarəyə götürərək qrup halında fəaliyyət göstərməsi və vaxtaşırı toplantılar həyata keçirməsi müəyyən olunmuşdur.
Adı çəkilən şəxslərə məxsus ofis və mənzillərə baxış zamanı kommunist ideologiyasının təbliğinə yönəlik çox saylı materiallar, bayraqlar, radikallığı təbliğ edən kitab nüsxələri, CD-disklər və digər elektron cihazlar aşkarlanaraq götürülmüşdür.

В Баку арестованы поднявшие флаг СССР
В социальных сетях распространились видеокадры группы лиц, пытавшихся провести шествие с флагами СССР с целью пропаганды коммунистической идеологии.
Редакция со ссылкой на APA сообщает, что в результате мероприятий, проведенных МВД, организаторы Абдулла Ибрагимли, Ибрагим Асадли и другие лица, участвовавшие в шествии, были установлены и задержаны, в отношении них возбуждено уголовное дело.
В ходе предварительного расследования было установлено, что эти лица при поддержке и за счет финансирования другого государства арендовали офис, осуществляли групповую деятельность и периодически проводили собрания.
В ходе обыска в офисе и квартирах указанных лиц были обнаружены и изъяты многочисленные материалы, флаги, экземпляры книг, пропагандирующих радикализм, CD-диски и другие электронные устройства, направленные на пропаганду коммунистической идеологии.