Bakıda SSRİ bayrağı qaldıranlar həbs olundu
Sosial şəbəkələrdə kommunist ideologiyasının təbliğinə dair SSRİ bayraqları ilə yürüş etməyə cəhd göstərən bir qrup şəxsin videogörüntüləri yayılmışdır.
Redaksiya APA-ya istinadən xəbər verir ki, DİN tərəfindən keçirilən tədbirlərlə təşkilatçı şəxslər Abdulla İbrahimli, İbrahim Əsədli və yürüşdə iştirak etmiş digər şəxslər müəyyən olunaraq saxlanılmış və barələrində cinayət işi başlanmışdır.
İlkin istintaqla həmin şəxslərin başqa bir dövlətin dəstəyi və ayırdığı maliyyə hesabına ofis icarəyə götürərək qrup halında fəaliyyət göstərməsi və vaxtaşırı toplantılar həyata keçirməsi müəyyən olunmuşdur.
Adı çəkilən şəxslərə məxsus ofis və mənzillərə baxış zamanı kommunist ideologiyasının təbliğinə yönəlik çox saylı materiallar, bayraqlar, radikallığı təbliğ edən kitab nüsxələri, CD-disklər və digər elektron cihazlar aşkarlanaraq götürülmüşdür.

Video footage of a group of individuals attempting to march with USSR flags to promote communist ideology has been circulated on social networks.
The editorial office, citing APA, reports that as a result of measures taken by the Ministry of Internal Affairs (DİN), the organizers Abdulla Ibrahimli, Ibrahim Asadli, and other individuals who participated in the march were identified, detained, and a criminal case was initiated against them.
Preliminary investigation determined that these individuals operated as a group, renting an office and holding periodic meetings with the support and funding provided by another state.
During searches of the offices and residences belonging to the mentioned individuals, numerous materials promoting communist ideology, flags, copies of books advocating radicalism, CD-discs, and other electronic devices were discovered and seized.