Səbail rayonunda talama cinayəti qeydə alınıb. Bir qrup şəxs paytaxt ərazisində yerləşən ictimai iaşə obyektlərinin birində qonaq qismində olan 2 nəfəri kəsici-deşici alətlə hədələyərək onların 800 manatını ələ keçirib.
Səbail RPİ-nin 9-cu Polis Bölməsinin əməkdaşları tərəfindən keçirilən tədbirlə soyğunçuluq əməlini törətməkdə şübhəli bilinən, əvvəllər dəfələrlə məhkum olunmuş 37 yaşlı Emil Həsənov və 35 yaşlı Şəhriyar Məmmədov saxlanılıblar. Araşdırmalarla müəyyən edilib ki, onlar arasında hesab ödəmək üstündə yaranan mübahisə sonradan açıq talam yolu ilə pul vəsaitinin ələ keçirilməsi ilə nəticələnib.
Faktla bağlı Cinayət Məcəlləsinin soyğunçuluq maddəsi ilə cinayət işi başlanılıb, məhkəmənin qərarı ilə saxlanılanlar barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib.

В Баку задержаны лица, совершившие ограбление в ночном клубе – ВИДЕО
В Сабаильском районе зарегистрировано преступление, связанное с грабежом. Группа лиц, угрожая двум посетителям одного из объектов общественного питания, расположенных на территории столицы, колюще-режущими предметами, завладела их 800 манатами.
В результате мероприятий, проведенных сотрудниками 9-го отделения полиции Сабаильского РУП, были задержаны подозреваемые в совершении грабежа, ранее неоднократно судимые 37-летний Эмиль Гасанов и 35-летний Шахрияр Мамедов. Расследованием установлено, что возникший между ними спор из-за оплаты счета впоследствии привел к открытому хищению денежных средств.
По данному факту возбуждено уголовное дело по статье Уголовного кодекса о грабеже, решением суда в отношении задержанных избрана мера пресечения в виде ареста.