Bakıda daha iki ünvanda minib-düşmə yeri yaradılıb
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi yanında Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyi (AYNA) Bakıda avtobus zolaqlarında minik avtomobillərinin sərnişinləri rahat şəkildə mindirib-düşürməsini təmin etmək üçün daha iki ünvanda minib-düşmə yeri yaradıb.
Redaksiya bu barədə AYNA-ya istinadən xəbər verir.
Məlumata görə, növbəti belə yerlər Cəfər Cabbarlı və Bəsti Bağırova küçələrinin kəsişməsində (“Caspian Plaza”nın qarşısı), eləcə də 8 Noyabr prospekti ilə Xəqani Rüstəmov küçəsinin kəsişməsində (2 saylı “ASAN Xidmət” mərkəzinin yaxınlığı) təşkil edilib. Hər iki ünvanda müvafiq lövhələr yerləşdirilib.
Məqsəd avtobus zolaqlarında ictimai nəqliyyatın hərəkətinə mane olmadan sərnişinlərin minib-düşməsinə imkan yaratmaqdır. Minib-düşmə yerlərindən istifadə zamanı ictimai nəqliyyatın hərəkətinə şərait yaradılmalı, minib-düşmələr ən qısa vaxtda yerinə yetirilməli, təhlükəsizlik və manevretmə qaydalarına əməl edilməlidir.

Азербайджанское агентство наземного транспорта (AYNA) при Министерстве цифрового развития и транспорта создало еще две зоны посадки-высадки в Баку, чтобы обеспечить комфортную посадку и высадку пассажиров легковых автомобилей на автобусных полосах.
Редакция сообщает об этом со ссылкой на AYNA.
Согласно информации, следующие такие места были организованы на пересечении улиц Джафара Джаббарлы и Басти Багировой (напротив «Caspian Plaza»), а также на пересечении проспекта 8 Ноября и улицы Хагани Рустамова (недалеко от центра «ASAN Xidmət» №2). По обоим адресам установлены соответствующие знаки.
Цель состоит в том, чтобы обеспечить возможность посадки и высадки пассажиров на автобусных полосах, не препятствуя движению общественного транспорта. При использовании зон посадки-высадки необходимо создавать условия для движения общественного транспорта, посадка и высадка должны осуществляться в кратчайшие сроки, а также соблюдаться правила безопасности и маневрирования.