Bakıda D-8 İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatına üzv dövlətlərin media sahəsinə məsul qurumlarının və aparıcı media subyektlərinin rəhbərlərinin, digər yüksəkvəzifəli nümayəndələrin və sahə üzrə tanınmış ekspertlərin iştirakı ilə “Dialoqun, əməkdaşlığın və regional həmrəyliyin təşviq edilməsi” mövzusunda D-8 Media Forumu keçirilir.
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyev əvvəlcə Prezident İlham Əliyevin Forum iştirakçılarına müraciətini səsləndirib.
Qeyd edək ki, forum çərçivəsində “Məsuliyyətli jurnalistika və rəqəmsal innovasiya”, “Strateji kommunikasiya və böhranın idarə olunması” mövzularında iki panel sessiyanın, həmçinin “Rəqəmsallaşan dünyada media etikası: Texnologiyalar, trendlər və narrativlər” mövzusunda vörkşopun təşkili planlaşdırılır.
Forumda 8 ölkədən və Təşkilatın Katibliyindən 71 xarici nümayəndə olmaqla, ümumilikdə 150-yə yaxın qonaq iştirak edir.

В Баку проходит Медиафорум D-8 – ФОТО
В Баку проходит Медиафорум D-8 на тему «Содействие диалогу, сотрудничеству и региональной солидарности» с участием руководителей учреждений, ответственных за сферу медиа, и ведущих медиа-субъектов государств-членов Организации экономического сотрудничества D-8, других высокопоставленных представителей и известных экспертов в этой области.
Заведующий отделом по вопросам внешней политики Администрации Президента Азербайджанской Республики Хикмет Гаджиев сначала зачитал обращение Президента Ильхама Алиева к участникам Форума.
Отметим, что в рамках форума планируется организация двух панельных сессий на темы «Ответственная журналистика и цифровые инновации», «Стратегические коммуникации и управление кризисами», а также воркшопа на тему «Этика медиа в цифровом мире: Технологии, тренды и нарративы».
В Форуме принимают участие около 150 гостей, в том числе 71 иностранный представитель из 8 стран и Секретариата Организации.