Bakıda bu yol təmirə bağlandı
Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyi Bakının Yasamal rayonunun Məmməd Rahim küçəsində təmir işlərinə start verib.
Redaksiya agentliyə istinadən xəbər verir ki, uzunluğu 620 metr, orta eni isə 10-12 metr olan küçədə aparılan təmir işləri çərçivəsində hazırda mövcud piyada səkilərinin bərpası və yeni səki daşlarının düzülməsi həyata keçirilir.
Layihəyə əsasən, köhnə asfalt-beton örtüyünün frezlənməsi, küçəyə yeni asfalt-beton örtüyünün döşənməsi, yeraltı kommunikasiya xətlərinin baxış qapaqlarının layihə hündürlüyünə qaldırılması, yeni baxış qapaqları və yağış barmaqlıqlarının quraşdırılması nəzərdə tutulur.
Son mərhələdə avtonəqliyyat vasitələrinin hərəkətinin normal təşkili məqsədilə küçədə üfüqi nişanlanma xətlərinin çəkilişi həyata keçiriləcək.

В Баку эта дорога закрыта на ремонт
Государственное агентство автомобильных дорог Азербайджана приступило к ремонтным работам на улице Мамеда Рагима в Ясамальском районе Баку.
Редакция со ссылкой на агентство сообщает, что в рамках ремонтных работ, проводимых на улице длиной 620 метров и средней шириной 10-12 метров, в настоящее время осуществляется восстановление существующих пешеходных тротуаров и укладка новых бордюрных камней.
Согласно проекту, предусматривается фрезерование старого асфальтобетонного покрытия, укладка нового асфальтобетонного покрытия на улице, поднятие смотровых люков подземных коммуникационных линий до проектной высоты, установка новых смотровых люков и дождевых решеток.
На заключительном этапе для нормальной организации движения автотранспортных средств будет нанесена горизонтальная дорожная разметка на улице.