Bakıda bu yol təmirə bağlandı
Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyi Bakının Yasamal rayonunun Məmməd Rahim küçəsində təmir işlərinə start verib.
Redaksiya agentliyə istinadən xəbər verir ki, uzunluğu 620 metr, orta eni isə 10-12 metr olan küçədə aparılan təmir işləri çərçivəsində hazırda mövcud piyada səkilərinin bərpası və yeni səki daşlarının düzülməsi həyata keçirilir.
Layihəyə əsasən, köhnə asfalt-beton örtüyünün frezlənməsi, küçəyə yeni asfalt-beton örtüyünün döşənməsi, yeraltı kommunikasiya xətlərinin baxış qapaqlarının layihə hündürlüyünə qaldırılması, yeni baxış qapaqları və yağış barmaqlıqlarının quraşdırılması nəzərdə tutulur.
Son mərhələdə avtonəqliyyat vasitələrinin hərəkətinin normal təşkili məqsədilə küçədə üfüqi nişanlanma xətlərinin çəkilişi həyata keçiriləcək.

The State Agency of Azerbaijan Automobile Roads has started repair work on Mammad Rahim Street in Baku's Yasamal district.
Referring to the agency, the editorial office reports that within the framework of the repair work carried out on the street, which is 620 meters long and has an average width of 10-12 meters, the restoration of existing pedestrian sidewalks and the laying of new curb stones are currently being carried out.
According to the project, the milling of the old asphalt-concrete pavement, the laying of new asphalt-concrete pavement on the street, the raising of manhole covers of underground communication lines to the project height, and the installation of new manhole covers and rain grates are planned.
In the final stage, horizontal marking lines will be drawn on the street to ensure the normal organization of vehicle traffic.