“AzInTelecom” kibermüharibə yarışının qalibi oldu
AZCON Holding şirkətlərindən olan “AzInTelecom” MMC-nin Kibertəhlükəsizlik komandası “Red Box” Bakıda keçirilən kibermüharibə yarışının qalibi olub.
Yarışma kibertəhlükəsizlik sahəsində regionun ən mühüm platformalarından biri hesab olunan “CIDC 2025” II Kibertəhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində baş tutub.
“Ağıllı şəhərlərdə Kibermüharibə” mövzusuna həsr olunan mübarizədə dövlət və özəl qurumlar, banklar, kritik infrastruktur təmsilçiləri, provayder və operatorlar, həmçinin təhsil müəssisələrindən ümumilikdə 25 kibertəhlükəsizlik komandası iştirak edib. İki gün davam edən yarışmada “AzInTelecom”un “Red Box” komandası yüksək peşəkarlıq və real kibertəhlükə ssenarilərinə çevik reaksiya qabiliyyəti ilə fərqlənərək bütün rəqiblərini geridə qoymağı bacarıb.
“AzInTelecom” bu uğur ilə ölkədə kibertəhlükəsizlik ekosisteminin inkişafına və peşəkar mütəxəssis hazırlığına verdiyi töhfəni bir daha nümayiş etdirir. Eyni zamanda şirkətin təqdim etdiyi xidmətlərin, xüsusilə bulud və biometriya əsaslı həllərin təhlükəsizliyinin yüksək səviyyədə olduğunu göstərir. Şirkət gələcəkdə də tərəfdaşlarına kibertəhlükəsizlik istiqamətində innovativ həllər təqdim etməyə və milli kibermüdafiə bacarıqlarının artırılmasına dəstək göstərməyə davam edəcək.
Qeyd edək ki, “AzInTelecom” MMC 2023-cü ildən etibarən peşəkar mütəxəssislər tərəfindən istifadəçilərin informasiya sistemlərini və məlumatlarını kiberhücumlardan qorumaq məqsədilə kompleks kibertəhlükəsizlik xidmətləri göstərir. 24/7 rejimdə çalışan Təhlükəsizlik Əməliyyatları Mərkəzi ilə müştərilərə müntəzəm olaraq təhlükəsizlik təhlilləri, təhdid analizi və uyğunluq qiymətləndirmələri təqdim edilir. 2025-ci ildən bu sahəyə fokusunu daha da artıran şirkət müştərilərin kibertəhlükəsizlik mühitini gücləndirərək, onların fəaliyyətini daha etibarlı hala gətirmək məqsədi daşıyır.

Команда по кибербезопасности «Red Box» ООО «AzInTelecom», входящего в группу компаний AZCON Holding, стала победителем соревнования по кибервойне, прошедшего в Баку.
Соревнование состоялось в рамках II Конференции по кибербезопасности «CIDC 2025», которая считается одной из важнейших региональных платформ в области кибербезопасности.
В соревновании, посвященном теме «Кибервойна в умных городах», приняли участие в общей сложности 25 команд по кибербезопасности от государственных и частных учреждений, банков, представителей критической инфраструктуры, провайдеров и операторов, а также образовательных учреждений. В двухдневном соревновании команда «Red Box» компании «AzInTelecom» продемонстрировала высокий профессионализм и способность быстро реагировать на реальные сценарии киберугроз, сумев обойти всех своих соперников.
Этим успехом «AzInTelecom» еще раз демонстрирует свой вклад в развитие экосистемы кибербезопасности в стране и подготовку профессиональных специалистов. В то же время это показывает высокий уровень безопасности услуг, предоставляемых компанией, особенно облачных и биометрических решений. В будущем компания продолжит предлагать своим партнерам инновационные решения в области кибербезопасности и поддерживать повышение национальных возможностей киберзащиты.
Отметим, что ООО «AzInTelecom» с 2023 года предоставляет комплексные услуги по кибербезопасности, направленные на защиту информационных систем и данных пользователей от кибератак, осуществляемые профессиональными специалистами. С помощью Центра операционной безопасности, работающего в режиме 24/7, клиентам регулярно предоставляются анализы безопасности, анализ угроз и оценки соответствия. С 2025 года компания еще больше усилит свое внимание к этой области, стремясь укрепить среду кибербезопасности клиентов и сделать их деятельность более надежной.