“AzInTelecom” kibermüharibə yarışının qalibi oldu
AZCON Holding şirkətlərindən olan “AzInTelecom” MMC-nin Kibertəhlükəsizlik komandası “Red Box” Bakıda keçirilən kibermüharibə yarışının qalibi olub.
Yarışma kibertəhlükəsizlik sahəsində regionun ən mühüm platformalarından biri hesab olunan “CIDC 2025” II Kibertəhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində baş tutub.
“Ağıllı şəhərlərdə Kibermüharibə” mövzusuna həsr olunan mübarizədə dövlət və özəl qurumlar, banklar, kritik infrastruktur təmsilçiləri, provayder və operatorlar, həmçinin təhsil müəssisələrindən ümumilikdə 25 kibertəhlükəsizlik komandası iştirak edib. İki gün davam edən yarışmada “AzInTelecom”un “Red Box” komandası yüksək peşəkarlıq və real kibertəhlükə ssenarilərinə çevik reaksiya qabiliyyəti ilə fərqlənərək bütün rəqiblərini geridə qoymağı bacarıb.
“AzInTelecom” bu uğur ilə ölkədə kibertəhlükəsizlik ekosisteminin inkişafına və peşəkar mütəxəssis hazırlığına verdiyi töhfəni bir daha nümayiş etdirir. Eyni zamanda şirkətin təqdim etdiyi xidmətlərin, xüsusilə bulud və biometriya əsaslı həllərin təhlükəsizliyinin yüksək səviyyədə olduğunu göstərir. Şirkət gələcəkdə də tərəfdaşlarına kibertəhlükəsizlik istiqamətində innovativ həllər təqdim etməyə və milli kibermüdafiə bacarıqlarının artırılmasına dəstək göstərməyə davam edəcək.
Qeyd edək ki, “AzInTelecom” MMC 2023-cü ildən etibarən peşəkar mütəxəssislər tərəfindən istifadəçilərin informasiya sistemlərini və məlumatlarını kiberhücumlardan qorumaq məqsədilə kompleks kibertəhlükəsizlik xidmətləri göstərir. 24/7 rejimdə çalışan Təhlükəsizlik Əməliyyatları Mərkəzi ilə müştərilərə müntəzəm olaraq təhlükəsizlik təhlilləri, təhdid analizi və uyğunluq qiymətləndirmələri təqdim edilir. 2025-ci ildən bu sahəyə fokusunu daha da artıran şirkət müştərilərin kibertəhlükəsizlik mühitini gücləndirərək, onların fəaliyyətini daha etibarlı hala gətirmək məqsədi daşıyır.

The Cybersecurity team "Red Box" of "AzInTelecom" LLC, one of the AZCON Holding companies, has won the cyber warfare competition held in Baku.
The competition took place within the framework of the "CIDC 2025" II Cybersecurity Conference, considered one of the most important platforms in the region for cybersecurity.
A total of 25 cybersecurity teams from state and private institutions, banks, critical infrastructure representatives, providers and operators, as well as educational institutions, participated in the competition dedicated to the theme "Cyber Warfare in Smart Cities". In the two-day competition, "AzInTelecom"'s "Red Box" team distinguished itself with high professionalism and the ability to react quickly to real cyber threat scenarios, successfully outperforming all its rivals.
With this success, "AzInTelecom" once again demonstrates its contribution to the development of the cybersecurity ecosystem and professional specialist training in the country. At the same time, it shows the high level of security of the services provided by the company, especially cloud and biometrics-based solutions. The company will continue to provide innovative cybersecurity solutions to its partners and support the enhancement of national cyber defense capabilities in the future.
It should be noted that "AzInTelecom" LLC has been providing comprehensive cybersecurity services since 2023, aimed at protecting users' information systems and data from cyberattacks by professional specialists. Through its 24/7 Security Operations Center, customers are regularly provided with security analyses, threat intelligence, and compliance assessments. The company, further increasing its focus on this area from 2025, aims to strengthen customers' cybersecurity environments and make their operations more reliable.