Azərbaycandakı əmlaklarına həbs qoyuldu – Xanımının bank hesabları bloklandı
Dövlət Təhlükəsizliyi Xidməti tərəfindən həbs edilən iş adamı Adnan Əhmədzadənin Azərbaycandakı əmlaklarına həbs qoyulub.
İş adamına məxsus “Port Baku”dakı mənzilinə, bazarına, bundan başqa bu yaxınlarda “Sea Breeze”də aldığı yeni bir neçə mənzilə, çoxsaylı avtomobillərinə həbs qoyulub.
Bundan başqa, Adnan Əhmədzadənin özünün və həyat yoldaşı Gülsəfa Cəfərovanın Azərbaycan banklarındakı hesabları da bloklanıb.
Qeyd edək ki, Adnan Əhmədzadə bir neçə gün əvvəl həbs edilib. Ona qarşı mənimsəmə, dövlətin iqtisadi təhlükəsizliyinə təhdid yaradan cinayətlər üzrə ittiham elan olunub.

The properties of businessman Adnan Ahmadzada, who was arrested by the State Security Service, have been seized in Azerbaijan.
The businessman's apartment and market in "Port Baku", as well as several new apartments he recently purchased in "Sea Breeze", and his numerous cars have been seized.
Furthermore, Adnan Ahmadzada's own bank accounts and those of his wife, Gulsafa Jafarova, in Azerbaijani banks have also been blocked.
It should be noted that Adnan Ahmadzada was arrested a few days ago. He has been charged with embezzlement and crimes threatening the economic security of the state.