Azərbaycandakı əmlaklarına həbs qoyuldu – Xanımının bank hesabları bloklandı
Dövlət Təhlükəsizliyi Xidməti tərəfindən həbs edilən iş adamı Adnan Əhmədzadənin Azərbaycandakı əmlaklarına həbs qoyulub.
İş adamına məxsus “Port Baku”dakı mənzilinə, bazarına, bundan başqa bu yaxınlarda “Sea Breeze”də aldığı yeni bir neçə mənzilə, çoxsaylı avtomobillərinə həbs qoyulub.
Bundan başqa, Adnan Əhmədzadənin özünün və həyat yoldaşı Gülsəfa Cəfərovanın Azərbaycan banklarındakı hesabları da bloklanıb.
Qeyd edək ki, Adnan Əhmədzadə bir neçə gün əvvəl həbs edilib. Ona qarşı mənimsəmə, dövlətin iqtisadi təhlükəsizliyinə təhdid yaradan cinayətlər üzrə ittiham elan olunub.

Наложено арест на его имущество в Азербайджане – Банковские счета его жены заблокированы
На имущество бизнесмена Аднана Ахмедзаде, арестованного Службой государственной безопасности, наложен арест в Азербайджане.
Наложен арест на принадлежащую бизнесмену квартиру в «Порт Баку», его рынок, а также на несколько новых квартир, недавно приобретенных им в «Sea Breeze», и многочисленные автомобили.
Кроме того, заблокированы счета самого Аднана Ахмедзаде и его супруги Гюльсафы Джафаровой в азербайджанских банках.
Отметим, что Аднан Ахмедзаде был арестован несколько дней назад. Ему предъявлены обвинения в хищении и преступлениях, создающих угрозу экономической безопасности государства.