2026-ci ilin ilk 3 ayı ərzində 3 MMC-yə lisenziya verilib, 3 MMC-yə verilmiş lisenziya isə ləğv edilib.
Bu barədə Teleqraf-a Audiovizual Şuradan məlumat verilib.
Bildirilib ki, 2026-cı ilin yanvar ayı ərzində "Azercell Telekom" MMC-yə ("Kinon" xidmət adı ilə) universal platforma operatoru və sifarişli yayım xidməti provayderi lisenziyaları verilib, "Neftçi Media" MMC-yə verilmiş peyk yayımı həyata keçirməyən platforma yayımçısı lisenziyası ləğv edilib.
"Fevral ayı ərzində "Kinobox" MMC-yə sifarişli yayım xidməti provayderi ("Kinobox" xidmət adı), "Mahnı" MMC-yə peyk yayımı həyata keçirməyən platforma yayımçısı (televiziya kanalının adı: "Mahnı TV") lisenziyaları verilib. Mart ayı ərzində isə, "Rahat Telecom" MMC-yə və "SN Telecom" MMC-yə verilmiş universal platforma operatoru lisenziyaları ləğv edilib", - məlumatda qeyd olunub.

The licenses of these channels were revoked in Azerbaijan
In the first 3 months of 2026, licenses were granted to 3 LLCs, while licenses issued to 3 other LLCs were revoked.
This information was provided to Teleqraf by the Audiovisual Council.
It was reported that in January 2026, "Azercell Telekom" LLC was granted universal platform operator and on-demand broadcasting service provider licenses (under the service name "Kinon"), and the platform broadcaster license issued to "Neftçi Media" LLC, which does not carry out satellite broadcasting, was revoked.
"In February, "Kinobox" LLC was granted an on-demand broadcasting service provider license (service name "Kinobox"), and "Mahnı" LLC was granted a platform broadcaster license that does not carry out satellite broadcasting (television channel name: "Mahnı TV"). In March, the universal platform operator licenses issued to "Rahat Telecom" LLC and "SN Telecom" LLC were revoked," the information stated.