Azərbaycan və Belarus qiymətləndiriciləri arasında əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub
Azərbaycan Qiymətləndiricilər Cəmiyyətinin (AQC) İdarə Heyətinin sədri Vüqar Oruc Belarusa işgüzar səfəri çərçivəsində Belarus Qiymətləndiricilər Cəmiyyətinin sədri, Beynəlxalq Avrasiya Qiymətləndiricilər Birlikləri Şurasının Baş direktoru Nikolay Yuryeviç Trifonov ilə görüşüb.
Minsk şəhərində baş tutan görüşdə iki ölkənin qiymətləndirmə sektoru arasındakı mövcud əlaqələr, təcrübə mübadiləsi və gələcək əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib.
Görüş zamanı Vüqar Oruc qeyd edib ki, Azərbaycan Qiymətləndiricilər Cəmiyyətinin hazırkı fəaliyyəti, eyni zamanda Türk Dövlətləri Qiymətləndiricilər Birlikləri Şurası barədə məlumat verib.
AQC İdarə Heyətinin sədri həmçinin qarşıda duran perspektivlər və layihələr barədə danışıb.
Nikolay Trifonov öz növbəsində Azərbaycanlı həmkarının səfərindən məmnunluğunu ifadə edərək, Belarus Qiymətləndiricilər Cəmiyyətinin AQC ilə tarixi bağları xatırladıb. Qeyd edib ki, AQC-nin qurucusu olan Xanhüseyn Kazımlı ilə birgə çoxsaylı layihələr həyata keçirib. Həmçinin AQC ilə hazırda da sıx əməkdaşlığa və ortaq tədris proqramlarına hazır olduğunu vurğulayıb.
Qeyd edək ki, Nikolay Yuryeviç Trifonov fizika-riyaziyyat elmləri namizədi, dosentdir. O, eyni zamanda Beynəlxalq Mühəndislik Akademiyasının həqiqi üzvü və Böyük Britaniyanın RICS (Fellow of Royal Institution of Chartered Surveyors) təşkilatının fəxri üzvüdür.

Председатель Правления Общества оценщиков Азербайджана (AQC) Вюгар Орудж в рамках рабочего визита в Беларусь встретился с председателем Белорусского общества оценщиков, генеральным директором Международного совета ассоциаций оценщиков Евразии Николаем Юрьевичем Трифоновым.
На встрече, состоявшейся в Минске, обсуждались существующие связи между оценочными секторами двух стран, обмен опытом и возможности будущего сотрудничества.
В ходе встречи Вюгар Орудж проинформировал о текущей деятельности Общества оценщиков Азербайджана, а также о Совете ассоциаций оценщиков тюркских государств.
Председатель Правления AQC также рассказал о предстоящих перспективах и проектах.
Николай Трифонов, в свою очередь, выразил удовлетворение визитом азербайджанского коллеги и напомнил об исторических связях Белорусского общества оценщиков с AQC. Он отметил, что совместно с основателем AQC Хангусейном Казымлы было реализовано множество проектов. Он также подчеркнул готовность к тесному сотрудничеству и совместным учебным программам с AQC.
Следует отметить, что Николай Юрьевич Трифонов является кандидатом физико-математических наук, доцентом. Он также является действительным членом Международной инженерной академии и почетным членом британской организации RICS (Fellow of Royal Institution of Chartered Surveyors).