Azərbaycan və Belarus qiymətləndiriciləri arasında əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub
Azərbaycan Qiymətləndiricilər Cəmiyyətinin (AQC) İdarə Heyətinin sədri Vüqar Oruc Belarusa işgüzar səfəri çərçivəsində Belarus Qiymətləndiricilər Cəmiyyətinin sədri, Beynəlxalq Avrasiya Qiymətləndiricilər Birlikləri Şurasının Baş direktoru Nikolay Yuryeviç Trifonov ilə görüşüb.
Minsk şəhərində baş tutan görüşdə iki ölkənin qiymətləndirmə sektoru arasındakı mövcud əlaqələr, təcrübə mübadiləsi və gələcək əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib.
Görüş zamanı Vüqar Oruc qeyd edib ki, Azərbaycan Qiymətləndiricilər Cəmiyyətinin hazırkı fəaliyyəti, eyni zamanda Türk Dövlətləri Qiymətləndiricilər Birlikləri Şurası barədə məlumat verib.
AQC İdarə Heyətinin sədri həmçinin qarşıda duran perspektivlər və layihələr barədə danışıb.
Nikolay Trifonov öz növbəsində Azərbaycanlı həmkarının səfərindən məmnunluğunu ifadə edərək, Belarus Qiymətləndiricilər Cəmiyyətinin AQC ilə tarixi bağları xatırladıb. Qeyd edib ki, AQC-nin qurucusu olan Xanhüseyn Kazımlı ilə birgə çoxsaylı layihələr həyata keçirib. Həmçinin AQC ilə hazırda da sıx əməkdaşlığa və ortaq tədris proqramlarına hazır olduğunu vurğulayıb.
Qeyd edək ki, Nikolay Yuryeviç Trifonov fizika-riyaziyyat elmləri namizədi, dosentdir. O, eyni zamanda Beynəlxalq Mühəndislik Akademiyasının həqiqi üzvü və Böyük Britaniyanın RICS (Fellow of Royal Institution of Chartered Surveyors) təşkilatının fəxri üzvüdür.

Vugar Oruj, Chairman of the Board of the Azerbaijan Society of Appraisers (AQC), met with Nikolay Yurievich Trifonov, Chairman of the Belarusian Society of Appraisers and Director General of the International Eurasian Council of Appraisers' Societies, during a business trip to Belarus.
The meeting, held in Minsk, discussed the existing relations between the appraisal sectors of the two countries, experience exchange, and future cooperation opportunities.
During the meeting, Vugar Oruj provided information about the current activities of the Azerbaijan Society of Appraisers, as well as the Council of Appraisers' Societies of Turkic States.
The Chairman of the AQC Board also spoke about upcoming prospects and projects.
Nikolay Trifonov, in turn, expressed his satisfaction with the visit of his Azerbaijani counterpart and recalled the historical ties between the Belarusian Society of Appraisers and the AQC. He noted that he had implemented numerous projects together with Khanhuseyn Kazimly, the founder of AQC. He also emphasized his readiness for close cooperation and joint training programs with AQC.
It should be noted that Nikolay Yurievich Trifonov is a Candidate of Physical and Mathematical Sciences and an associate professor. He is also a full member of the International Engineering Academy and an honorary member of the Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS) in Great Britain.