Azərbaycan Prezidenti Donald Trampa təşəkkür edib
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev ABŞ Prezidenti Donald Trampa "TruthSocial" hesabında paylaşıma görə təşəkkür edib.
Redaksiya xəbər verir ki, dövlət başçısı bu barədə "X"də yazıb.
"Prezident Donald Tramp, təşəkkür edirəm, "TruthSocial" hesabınızda paylaşdığınız xoş sözlərinizə görə minnətdaram. Azərbaycan və Ermənistan arasında sülh prosesinin irəlilədilməsində və tarixi Vaşinqton sammitinə ev sahibliyi etməyinizdə oynadığınız mühüm rolu yüksək qiymətləndirirəm",-Azərbaycan Prezidenti qeyd edib.
Dövlət başçısı vurğulayıb ki, Donald Tramp Azərbaycan ilə Amerika Birləşmiş Ştatları arasında əbədi dostluğun və formalaşmaqda olan strateji tərəfdaşlığın memarıdır:
"Dostluğumuza böyük önəm verirəm".
Xatırladaq ki, ABŞ Prezidenti Donald Tramp sentyabrın 16-da növbəti dəfə "Truth Social"dakı hesabında avqustun 8-də Vaşinqtonda Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və Ermənistanın Baş naziri Nikol Paşinyanla keçirdiyi tarixi görüş barədə paylaşım edib. O bildirib ki, Azərbaycan və Ermənistan arasında müharibənin həllinə kömək etmək və eyni zamanda, bu iki böyük lider və insanla - Prezident İlham Əliyev və Baş nazir Nikol Paşinyanla dost olmaq onun üçün böyük şərəfdir.

Президент Азербайджана поблагодарил Дональда Трампа
Президент Азербайджана Ильхам Алиев поблагодарил Президента США Дональда Трампа за публикацию в его аккаунте "TruthSocial".
Редакция сообщает, что глава государства написал об этом в "X".
"Президент Дональд Трамп, благодарю вас, признателен за ваши добрые слова, которыми вы поделились в своем аккаунте "TruthSocial". Я высоко ценю вашу важную роль в продвижении мирного процесса между Азербайджаном и Арменией и в проведении исторического Вашингтонского саммита", - отметил Президент Азербайджана.
Глава государства подчеркнул, что Дональд Трамп является архитектором вечной дружбы и формирующегося стратегического партнерства между Азербайджаном и Соединенными Штатами Америки:
"Я придаю большое значение нашей дружбе".
Напомним, что Президент США Дональд Трамп 16 сентября в очередной раз поделился в своем аккаунте "Truth Social" публикацией об исторической встрече, которую он провел 8 августа в Вашингтоне с Президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и Премьер-министром Армении Николом Пашиняном. Он заявил, что для него большая честь помочь в разрешении войны между Азербайджаном и Арменией и в то же время быть другом этих двух великих лидеров и людей - Президента Ильхама Алиева и Премьер-министра Никола Пашиняна.