Avstraliya Baş nazirindən qalmaqallı açıqlama
Avstraliya Baş naziri Entoni Albanes İsrailin baş naziri Benyamin Netanyahuyla telefon danışığı apardığını bildirib. O, söhbət zamanı Netanyahunun ictimai açıqlamalarında olduğu kimi, günahsız mülki şəxslərin üzləşdiyi zərərləri qəbul etmədiyini vurğulayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Albanes bu mövqenin əslində bölgədə günahsız insanlar üçün yaranmış faciəvi nəticələrin inkarı olduğunu deyib. O, mülki əhali üzərindəki təsirlərin görməzlikdən gəlinməsinin beynəlxalq ictimaiyyətdə ciddi narahatlıq yaratdığını əlavə edib.
Baş nazir beynəlxalq humanitar hüquqa əməl edilməsinin və münaqişə zonalarında günahsız insanların qorunmasının vacibliyini bir daha xatırladıb.

Скандальное заявление премьер-министра Австралии
Премьер-министр Австралии Энтони Альбанезе сообщил, что провел телефонный разговор с премьер-министром Израиля Биньямином Нетаньяху. Он подчеркнул, что во время разговора Нетаньяху, как и в своих публичных заявлениях, не признал ущерб, причиненный невинным мирным жителям.
Редакция сообщает, что Альбанезе заявил, что эта позиция фактически является отрицанием трагических последствий, возникших для невинных людей в регионе. Он добавил, что игнорирование воздействия на гражданское население вызывает серьезную обеспокоенность в международном сообществе.
Премьер-министр еще раз напомнил о важности соблюдения международного гуманитарного права и защиты невинных людей в зонах конфликта.