Avstraliya Baş nazirindən qalmaqallı açıqlama
Avstraliya Baş naziri Entoni Albanes İsrailin baş naziri Benyamin Netanyahuyla telefon danışığı apardığını bildirib. O, söhbət zamanı Netanyahunun ictimai açıqlamalarında olduğu kimi, günahsız mülki şəxslərin üzləşdiyi zərərləri qəbul etmədiyini vurğulayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Albanes bu mövqenin əslində bölgədə günahsız insanlar üçün yaranmış faciəvi nəticələrin inkarı olduğunu deyib. O, mülki əhali üzərindəki təsirlərin görməzlikdən gəlinməsinin beynəlxalq ictimaiyyətdə ciddi narahatlıq yaratdığını əlavə edib.
Baş nazir beynəlxalq humanitar hüquqa əməl edilməsinin və münaqişə zonalarında günahsız insanların qorunmasının vacibliyini bir daha xatırladıb.

Australian Prime Minister Anthony Albanese announced that he had a phone conversation with Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu. He emphasized that during the conversation, Netanyahu, as in his public statements, did not acknowledge the harm faced by innocent civilians.
The editorial office reports that Albanese stated this position is, in fact, a denial of the tragic consequences that have arisen for innocent people in the region. He added that ignoring the impact on the civilian population causes serious concern in the international community.
The Prime Minister once again reiterated the importance of adhering to international humanitarian law and protecting innocent people in conflict zones.