3–5 fevral 2026-cı il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Birləşmiş Ərəb Əmirliklərində (BƏƏ) keçirilən Dünya Hökumətləri Sammitində iştirak edir.
Sammit çərçivəsində Dövlət Agentliyinin sədri “İslahatdan Qlobal Dialoqa: Məhdud imkanlar çərçivəsində ictimai etimadın və real nəticələrin təmin edilməsi” mövzusunda təşkil olunan dəyirmi masada çıxış edib. O, “ASAN xidmət” təcrübəsi, eləcə də Dövlət Agentliyinin beynəlxalq müstəvidə əldə etdiyi nailiyyətlər barədə ətraflı məlumat verib. “ASAN xidmət”in Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin təşəbbüsü ilə dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində həyata keçirilən uğurlu və nümunəvi islahat olduğu xüsusi vurğulanıb.
Sessiyada 20 ölkənin müvafiq sahə üzrə nazirləri, rəhbərləri iştirak ediblər.
Həmçinin Kolumbiya, Tacikistan, Qazaxıstan və Qambiyanın müvafiq sahə üzrə nazirləri ilə görüşlərdə əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub.

3–5 февраля 2026 года делегация во главе с председателем Государственного агентства по оказанию услуг гражданам и социальным инновациям при Президенте Азербайджанской Республики Ульви Мехтиевым принимает участие во Всемирном правительственном саммите, проходящем в Объединенных Арабских Эмиратах (ОАЭ).
В рамках саммита председатель Государственного агентства выступил на круглом столе, организованном на тему "От реформ к глобальному диалогу: обеспечение общественного доверия и реальных результатов в условиях ограниченных возможностей". Он предоставил подробную информацию об опыте "ASAN xidmət", а также о достижениях Государственного агентства на международной арене. Было особо подчеркнуто, что "ASAN xidmət" является успешной и образцовой реформой в сфере предоставления государственных услуг, реализованной по инициативе Президента Азербайджанской Республики.
В сессии приняли участие министры и руководители соответствующих ведомств из 20 стран.
Также на встречах с министрами соответствующих ведомств Колумбии, Таджикистана, Казахстана и Гамбии обсуждались перспективы сотрудничества.