3–5 fevral 2026-cı il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Birləşmiş Ərəb Əmirliklərində (BƏƏ) keçirilən Dünya Hökumətləri Sammitində iştirak edir.
Sammit çərçivəsində Dövlət Agentliyinin sədri “İslahatdan Qlobal Dialoqa: Məhdud imkanlar çərçivəsində ictimai etimadın və real nəticələrin təmin edilməsi” mövzusunda təşkil olunan dəyirmi masada çıxış edib. O, “ASAN xidmət” təcrübəsi, eləcə də Dövlət Agentliyinin beynəlxalq müstəvidə əldə etdiyi nailiyyətlər barədə ətraflı məlumat verib. “ASAN xidmət”in Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin təşəbbüsü ilə dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində həyata keçirilən uğurlu və nümunəvi islahat olduğu xüsusi vurğulanıb.
Sessiyada 20 ölkənin müvafiq sahə üzrə nazirləri, rəhbərləri iştirak ediblər.
Həmçinin Kolumbiya, Tacikistan, Qazaxıstan və Qambiyanın müvafiq sahə üzrə nazirləri ilə görüşlərdə əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub.

From February 3–5, 2026, a delegation led by the Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Ulvi Mehdiyev, is participating in the World Governments Summit held in the United Arab Emirates (UAE).
Within the framework of the summit, the Chairman of the State Agency delivered a speech at a roundtable discussion organized on the topic "From Reform to Global Dialogue: Ensuring Public Trust and Real Results within Limited Resources." He provided detailed information about the "ASAN Service" experience, as well as the achievements of the State Agency on the international stage. It was specifically emphasized that "ASAN Service" is a successful and exemplary reform implemented in the field of public service delivery at the initiative of the President of the Republic of Azerbaijan.
Ministers and heads from relevant sectors of 20 countries participated in the session.
Furthermore, prospects for cooperation were discussed in meetings with the relevant ministers from Colombia, Tajikistan, Kazakhstan, and Gambia.