"ASAN xidmət”  “Təchizat Zəncirində Süni İntellekt” mövzusunda təlim reallaşdıracaq
25 aprel 2026-cı il tarixində ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzi tərəfindən “Təchizat Zəncirində Süni İntellekt” mövzusunda interaktiv təlim proqramı təşkil olunacaq.
Proqram müasir biznes mühitində süni intellekt texnologiyalarının təchizat zənciri proseslərinə inteqrasiyasını əhatə edir və bu sahədə fəaliyyət göstərən rəhbər şəxslər, menecerlər və mütəxəssislər üçün nəzərdə tutulub.
6 saatlıq intensiv proqram çərçivəsində iştirakçılara təchizat zəncirində ən kritik problemlər və onların süni intellekt əsaslı həll yolları təqdim olunacaq. Eyni zamanda tələb proqnozlaşdırması, inventar optimallaşdırması və logistika planlaması üzrə müasir yanaşmalar izah ediləcək.
Risklərin qabaqcadan aşkarlanması və operativ qərarvermə üzrə praktik yanaşmalar beynəlxalq real keyslər əsasında təqdim olunacaq. İştirakçılar bu yanaşmaları tətbiq edərək 90 günlük pilot layihə planlarının hazırlanması, “quick-win” strategiyalarının müəyyənləşdirilməsi, investisiya effektivliyinin (ROI) qiymətləndirilməsi və risk analizinin aparılması üzrə əsas bacarıqları interaktiv sessiyalar vasitəsilə mənimsəyəcəklər.
Təlim Türkiyədən dəvət olunmuş, təchizat zənciri və rəqəmsal transformasiya sahəsində geniş beynəlxalq təcrübəyə malik ekspert tərəfindən təqdim olunacaq.
Əsas məqsəd şirkətlərdə məlumat əsaslı qərarvermə mədəniyyətinin formalaşdırılması, süni intellekt texnologiyalarının effektiv tətbiq sahələrinin müəyyənləşdirilməsi və biznes proseslərində rəqəmsal transformasiyanın sürətləndirilməsidir.

25 апреля 2026 года Центр инновационного развития ASAN организует интерактивную обучающую программу на тему «Искусственный интеллект в цепи поставок».
Программа охватывает интеграцию технологий искусственного интеллекта в процессы цепи поставок в современной бизнес-среде и предназначена для руководителей, менеджеров и специалистов, работающих в этой области.
В рамках 6-часовой интенсивной программы участникам будут представлены наиболее критические проблемы в цепи поставок и их решения на основе искусственного интеллекта. Одновременно будут объяснены современные подходы к прогнозированию спроса, оптимизации запасов и планированию логистики.
Практические подходы к заблаговременному выявлению рисков и оперативному принятию решений будут представлены на основе реальных международных кейсов. Применяя эти подходы, участники освоят ключевые навыки по разработке планов 90-дневных пилотных проектов, определению стратегий «быстрых побед» (quick-win), оценке инвестиционной эффективности (ROI) и проведению анализа рисков посредством интерактивных сессий.
Тренинг будет представлен приглашенным из Турции экспертом, обладающим обширным международным опытом в области цепи поставок и цифровой трансформации.
Основная цель — формирование культуры принятия решений на основе данных в компаниях, определение эффективных областей применения технологий искусственного интеллекта и ускорение цифровой трансформации в бизнес-процессах.