Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Məhəmmədəli Xudaverdiyev Nyu-Yorkda “Dövlət qurumlarının transformasiyası: innovasiya, hesabatlılıq, iştirak və inklüzivliyin təşviqi” mövzusunda keçirilən tədbirdə çıxış edib.
Dövlət Agentliyinin nümayəndəsi Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin təşəbbüsü ilə yaradılmış "ASAN xidmət" mərkəzlərində tətbiq olunan innovativ həllər və ölkəmizin müvafiq təcrübəsinin ixracı sahəsində həyata keçirilən layihələr barədə məlumat verib. Tədbirdə üzv dövlətlərin BMT yanında daimi nümayəndələri və dövlət qurumlarının rəsmiləri, beynəlxalq ekspertlər və akademik dairələrin nümayəndələri iştirak ediblər.
Həmçinin BMT-nin Dövlət İdarəçiliyi Şəbəkəsinin 25 illiyinə həsr olunmuş xüsusi tədbirdə 11 noyabr 2024-cü il tarixində BMT ilə Azərbaycan Respublikası Hökuməti arasında imzalanmış Töhfə Sazişinin icrası çərçivəsində həyata keçirilmiş fəaliyyətlər və planlaşdırılan layihələr diqqətə çatdırılıb.
Səfər zamanı BMT-nin Cənub-Cənub Əməkdaşlığı Ofisinin direktoru, BMT-nin Qərbi Asiya üzrə İqtisadi və Sosial Komissiyasının bölmə rəhbəri, eləcə də İordaniyanın və Mərakeşin müvafiq sahə üzrə fəaliyyət göstərən dövlət qurumlarının yüksək vəzifəli rəsmiləri ilə görüşlər də keçirilib.

Mohammadali Khudaverdiyev, Head of the International Relations Department of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, spoke at an event held in New York on the topic of "Transformation of Public Institutions: Promoting Innovation, Accountability, Participation, and Inclusivity."
The representative of the State Agency provided information about the innovative solutions applied in the "ASAN xidmət" centers, established on the initiative of the President of the Republic of Azerbaijan, and the projects implemented in the field of exporting our country's relevant experience. Permanent representatives of member states to the UN, officials of state institutions, international experts, and representatives of academic circles participated in the event.
Furthermore, at a special event dedicated to the 25th anniversary of the UN Public Administration Network, activities carried out and planned projects within the framework of the implementation of the Contribution Agreement signed between the UN and the Government of the Republic of Azerbaijan on November 11, 2024, were brought to attention.
During the visit, meetings were also held with the Director of the UN Office for South-South Cooperation, the Head of the UN Economic and Social Commission for Western Asia, as well as high-ranking officials from relevant state institutions of Jordan and Morocco.