ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzi "Body Game” təlimini reallaşdırıb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzi və “Marsol Academy”nin əməkdaşlığı çərçivəsində ölkəmizdə ilk dəfə “Body Game” təlimi təşkil olunub.
Türkiyədə yaranaraq dünyanın müxtəlif ölkələrində tətbiq edilən bu 10 saatlıq proqram musiqi, oyun və öyrənməni bir araya gətirən innovativ metodologiyaya əsaslanır. Təlimi türkiyəli peşəkar mütəxəssislər Tuncer Ediz Toksoy və Esin Toksoy aparıblar.
Fərqli sahələri təmsil edən 50-dən çox iştirakçının qatıldığı təlim tamamilə interaktiv formatda keçirilib. Sessiyalarda iştirakçılara “Orff” yanaşması, bədən perkussiyası, yaradıcı rəqs və drama, hekayə əsaslı ritm məşqləri, eləcə də çoxlu zəka nəzəriyyəsi kimi mövzular praktiki üsullarla təqdim olunub.
Proqram çərçivəsində ritm və bədən hərəkətləri, “stəkan oyunları”, intizam və koordinasiya məşqləri, qrup rəqsləri, həmçinin yaradıcı materiallardan istifadə etməklə müxtəlif interaktiv fəaliyyətlər həyata keçirilib. Bu metodika iştirakçıların həm yaradıcı potensialını, həm də komanda bacarıqlarını gücləndirməyə xidmət edib.
ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin təşəbbüsü ilə yaradılıb. Mərkəz qabaqcıl ASAN təcrübəsini tətbiq etməklə yanaşı, daim təlim sahəsində yenilikləri ilə fərqlənir, innovativ və müasir öyrənmə metodlarını təqdim edir. Məqsəd ölkədə yüksək ixtisaslı kadrların hazırlanmasına, dövlət və özəl sektorda fəaliyyət göstərən əməkdaşların peşəkarlığının artırılmasına mühüm töhfələr verməkdir.

The ASAN Innovative Development Center of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, in cooperation with “Marsol Academy,” organized the “Body Game” training for the first time in our country.
Originating in Turkey and applied in various countries around the world, this 10-hour program is based on an innovative methodology that brings together music, games, and learning. The training was conducted by Turkish professional experts Tuncer Ediz Toksoy and Esin Toksoy.
The training, attended by over 50 participants representing various fields, was held in a completely interactive format. During the sessions, participants were introduced to topics such as the “Orff” approach, body percussion, creative dance and drama, story-based rhythm exercises, and multiple intelligence theory through practical methods.
Within the program, various interactive activities were carried out, including rhythm and body movements, “cup games,” discipline and coordination exercises, group dances, and the use of creative materials. This methodology served to strengthen both the creative potential and teamwork skills of the participants.
The ASAN Innovative Development Center was established on the initiative of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan. In addition to applying advanced ASAN experience, the Center constantly distinguishes itself with innovations in the field of training, offering innovative and modern learning methods. The goal is to make significant contributions to the training of highly qualified personnel in the country and to enhance the professionalism of employees working in both public and private sectors.