ASAN AI Hub müxtəlif qurumlar arasında əlaqələndirici rolunu oynayacaq
ASAN Süni İntellekt platformasının (ASAN AI Hub) əsas məqsədi "ASAN xidmət", dövlət təşkilatları, eyni zamanda, özəl sektor, tədqiqat inkişaf mərkəzləri, elmi laboratoriyaların alimləri üçün əlaqələndirici rolunu oynamaqdır.
Bunu Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev jurnalistlərə açıqlamasında deyib.
Dövlət Agentliyi sədrinin sözlərinə görə, platforma vasitəsilə hər bir təşkilat özünün problemlərini, çağırışlarını elan edəcək, innovatorlar, startapçılar və elmi-tədqiqat mərkəzləri isə həmin çağırışlara uyğun həllər təklif edəcək.
"Yeni bir platforma və sistemdir. Bu, dolayısı ilə həm iqtisadiyyatımıza, həm elmimizə, həm dövlət idarəetməsi sahəsinə töhfə verəcək", - deyə Ü.Mehdiyev fikirlərinə yekun vurub.

The main goal of the ASAN Artificial Intelligence platform (ASAN AI Hub) is to play a coordinating role for "ASAN Service", state organizations, as well as the private sector, research and development centers, and scientists in scientific laboratories.
This was stated by Ulvi Mehdiyev, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, in his remarks to journalists.
According to the Chairman of the State Agency, through the platform, each organization will announce its problems and challenges, while innovators, startups, and scientific research centers will offer solutions corresponding to those challenges.
"It is a new platform and system. This will indirectly contribute to our economy, our science, and the field of public administration," Mehdiyev concluded.