Bu il ərzində Apple şirkəti bir sıra yeni məhsullar təqdim etmişdir. Şirkət ilin əvvəlində yeni AirTag ilə başlayaraq, ardınca M5 prosessorlu yeni MacBook Air, A18 Pro prosessorlu qiymət-performans modeli MacBook Neo, M5 Pro və M5 Max prosessorlu yeni MacBook Pro modelləri, yeni qiymət-performans modeli iPhone 17e, yeni Studio Display seriyası və M4 prosessorlu yeni iPad Air-i təqdim etmişdir. Bu il şirkətdən daha nələr gözlənilir sualı isə maraq doğurur.
Redaksiya mənbəyə istinadən xəbər verir ki, Bloomberg-dən Mark Gurman-ın son məlumatlarına görə, Apple-dan yaxın aylarda toxunma OLED ekrana sahib M6 prosessorlu yeni MacBook Pro, yaxud ehtimal olunan adı ilə MacBook Ultra təqdim edilə bilər. Həmçinin, böyük yeniliklər gətirməyəcəyi gözlənilən iPhone 18 Pro və iPhone 18 Pro Max modelləri (iPhone 18 və iPhone Air 2-nin 2027-ci ilin əvvəlində gələcəyi bildirilir) də gözlənilir. Böyük maraq doğuran ilk qatlana bilən iPhone modeli (iPhone Ultra adlandırıla bilər) və qırmızı infraqırmızı kameralara sahib olacağı iddia edilən yeni AirPods Pro da təqdim oluna bilər.
Bundan əlavə, yeni rəng seçimləri və prosessorla yenilənəcək 24 düymlük iMac, yeni prosessorlarla gücləndiriləcək Mac Studio və Mac mini modelləri, eləcə də HomePod ilə iPad-i birləşdirəcək ekranlı yeni bir məhsulun təqdimatı gözlənilir. Şirkətin ilin sonuna qədər bu yeni məhsulları təqdim edə biləcəyi ehtimal olunur.

Throughout this year, Apple has introduced a series of new products. The company began the year with the new AirTag, followed by the new MacBook Air with an M5 processor, the price-performance model MacBook Neo with an A18 Pro processor, new MacBook Pro models with M5 Pro and M5 Max processors, the new price-performance model iPhone 17e, the new Studio Display series, and the new iPad Air with an M4 processor. The question of what else to expect from the company this year sparks curiosity.
Redaksiya reports, citing its source, that according to the latest information from Mark Gurman of Bloomberg, a new MacBook Pro with an M6 processor and a touch OLED screen, possibly named MacBook Ultra, may be introduced by Apple in the coming months. Additionally, the iPhone 18 Pro and iPhone 18 Pro Max models, which are not expected to bring major innovations (iPhone 18 and iPhone Air 2 are reported to arrive in early 2027), are also anticipated. The first foldable iPhone model, which is generating significant interest (it might be named iPhone Ultra), and new AirPods Pro, which are rumored to feature red infrared cameras, could also be unveiled.
Furthermore, the introduction of a 24-inch iMac updated with new color options and processors, Mac Studio and Mac mini models powered by new processors, as well as a new product with a screen that will combine HomePod and iPad, is expected. It is likely that the company will be able to introduce these new products by the end of the year.