Apple şirkətinin gələcək planları ilə bağlı yeni məlumatlar ortaya çıxıb. Texnologiya dünyasında maraqla gözlənilən yeniliklərdən biri, OLED sensorlu ekranla təchiz olunmuş MacBook Pro modelinin istehsalına başlanmasıdır. Bu barədə son məlumatlar, şirkətin strategiyasında baş verən dəyişiklikləri və istehlakçı tələblərinə uyğunlaşma səylərini əks etdirir.
Redaksiya xəbər verir ki, analitik Minq-Çi Kuo, bu modelin kütləvi istehsalına 2026-cı ilin sonlarına doğru başlanılacağını bildirib. Bloomberg-in jurnalisti Mark Qurman isə 2023-cü ildə yazdığı məqaləsində toxunduğu bu məsələni təsdiqləyərək, Kuo-nun proqnozunun doğru olduğunu vurğulayıb. Qurmanın ilk məlumatından sonra, cihazın təqdimat tarixi 2025-ci ilin sonundan 2026-cı ilin sonu və ya 2027-ci ilin əvvəllərinə qədər təxirə salınıb.
Apple, iPad və MacBook xətlərini tamamilə birləşdirməyə hələ də müqavimət göstərir. Lakin Qurmanın məlumatına görə, iPad satışları azalmağa başlayıb və müştərilər getdikcə daha çox sensorlu interfeyslərə üstünlük verirlər. Bu, qismən də Windows noutbuklarının əksəriyyətinin standart olaraq sensorlu ekranlarla təchiz olunması ilə əlaqədardır. Beləliklə, Apple, iki məhsul xəttini daha çox sinxronlaşdırmaq təzyiqi ilə üzləşir.

Новый MacBook Pro с OLED-экраном от Apple. Дата
Появилась новая информация о будущих планах компании Apple. Одной из ожидаемых новинок в мире технологий является начало производства модели MacBook Pro, оснащенной сенсорным OLED-экраном. Последние данные по этому вопросу отражают изменения в стратегии компании и ее усилия по адаптации к потребительским требованиям.
Редакция сообщает, что аналитик Минг-Чи Куо заявил о начале массового производства этой модели к концу 2026 года. Журналист Bloomberg Марк Гурман, подтверждая этот вопрос, затронутый им в статье 2023 года, подчеркнул, что прогноз Куо верен. После первой информации от Гурмана дата презентации устройства была отложена с конца 2025 года до конца 2026 года или начала 2027 года.
Apple по-прежнему сопротивляется полному объединению линеек iPad и MacBook. Однако, по данным Гурмана, продажи iPad начали снижаться, и клиенты все чаще отдают предпочтение сенсорным интерфейсам. Это частично связано с тем, что большинство ноутбуков на Windows стандартно оснащены сенсорными экранами. Таким образом, Apple сталкивается с давлением, чтобы больше синхронизировать две линейки продуктов.