Apple şirkətinin gələcək planları ilə bağlı yeni məlumatlar ortaya çıxıb. Texnologiya dünyasında maraqla gözlənilən yeniliklərdən biri, OLED sensorlu ekranla təchiz olunmuş MacBook Pro modelinin istehsalına başlanmasıdır. Bu barədə son məlumatlar, şirkətin strategiyasında baş verən dəyişiklikləri və istehlakçı tələblərinə uyğunlaşma səylərini əks etdirir.
Redaksiya xəbər verir ki, analitik Minq-Çi Kuo, bu modelin kütləvi istehsalına 2026-cı ilin sonlarına doğru başlanılacağını bildirib. Bloomberg-in jurnalisti Mark Qurman isə 2023-cü ildə yazdığı məqaləsində toxunduğu bu məsələni təsdiqləyərək, Kuo-nun proqnozunun doğru olduğunu vurğulayıb. Qurmanın ilk məlumatından sonra, cihazın təqdimat tarixi 2025-ci ilin sonundan 2026-cı ilin sonu və ya 2027-ci ilin əvvəllərinə qədər təxirə salınıb.
Apple, iPad və MacBook xətlərini tamamilə birləşdirməyə hələ də müqavimət göstərir. Lakin Qurmanın məlumatına görə, iPad satışları azalmağa başlayıb və müştərilər getdikcə daha çox sensorlu interfeyslərə üstünlük verirlər. Bu, qismən də Windows noutbuklarının əksəriyyətinin standart olaraq sensorlu ekranlarla təchiz olunması ilə əlaqədardır. Beləliklə, Apple, iki məhsul xəttini daha çox sinxronlaşdırmaq təzyiqi ilə üzləşir.

New information has emerged regarding Apple's future plans. One of the eagerly anticipated innovations in the technology world is the commencement of production of a MacBook Pro model equipped with an OLED touchscreen display. Recent information on this matter reflects the changes occurring in the company's strategy and its efforts to adapt to consumer demands.
Redaksiya reports that analyst Ming-Chi Kuo stated that mass production of this model will begin towards the end of 2026. Bloomberg journalist Mark Gurman confirmed this issue, which he touched upon in his 2023 article, emphasizing that Kuo's prediction is correct. Following Gurman's initial report, the device's launch date has been postponed from late 2025 to late 2026 or early 2027.
Apple is still resisting a complete merger of its iPad and MacBook lines. However, according to Gurman's information, iPad sales have started to decline, and customers are increasingly preferring touch interfaces. This is partly due to the fact that most Windows laptops come standard with touchscreens. Thus, Apple faces pressure to synchronize the two product lines more closely.