Amerikalı vətəndaş Putinə təşəkkür etdi, Rusiya vətəndaşlığını qəbul etdi
Amerika Birləşmiş Ştatlarından olan, çoxsaylı uşaq sahibi olan Derek Huffman adlı bir şəxs, Rusiyanın tərəfində döyüşmək üçün Rusiyaya gedərək, Rusiya Prezidenti Vladimir Putinə müraciət edib və ona Rusiya vətəndaşlığını verdiyi üçün təşəkkürünü bildirib. Bu hadisə, müxtəlif ölkələrdən olan insanların Rusiya vətəndaşlığını qəbul etməsi və Rusiyanın siyasi arenasında baş verən dəyişikliklər fonunda diqqət çəkən bir hadisədir.
Redaksiya TASS xəbər agentliyinə istinadən bildirir ki, Amerika Birləşmiş Ştatlarından olan könüllü, rəsmi olaraq Rusiya vətəndaşı olmasının onun üçün böyük şərəf olduğunu və bundan qürur duyduğunu bildirib. O, prezident Putinə, Rusiyaya və onu və ailəsini dəstəkləyən, onları açıq qollarla qarşılayan Rusiya xalqına təşəkkür etdiyini söylədi. Hərbi qulluqçu, ölkənin onu və ailəsini qəbul etdiyini qeyd etdi. O, hərbi xidmətə getməzdən əvvəl vətəndaşlıq üçün müraciət etmişdi. Əsgər, tətil zamanı özünün və ailəsinin Rusiya vətəndaşı olacağını öyrənib.
Huffman, 2025-ci ildə ABŞ-dan Rusiyaya köçüb. O, Rusiya Müdafiə Nazirliyi ilə müqavilə imzalayıb və Xüsusi Hərbi Əməliyyat zonasında xidmətini davam etdirir. Onun həyat yoldaşı ilə birlikdə 10, 11 və 12 yaşlarında üç qızı var. 2022-ci ildə onlar Arizona ştatından Texas ştatına köçmək qərarına gəlmişdilər, çünki LGBT təbliğatının təsirindən narahat idilər, lakin tezliklə bu, bütün ştatlar üçün norma halına gəldi və ailə ölkəni tərk etdi. Daha əvvəl EADaily, Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin ABŞ və Rumıniyadan olan muzdlularının Xüsusi Hərbi Əməliyyat zonasında məhv edildiyini bildirmişdi.

Дерек Хаффман, гражданин Соединенных Штатов Америки и многодетный отец, отправился в Россию, чтобы сражаться на ее стороне, обратился к Президенту России Владимиру Путину и выразил ему благодарность за предоставление российского гражданства. Это событие привлекает внимание на фоне того, как люди из разных стран принимают российское гражданство, и изменений, происходящих на политической арене России.
Редакция со ссылкой на информационное агентство ТАСС сообщает, что доброволец из Соединенных Штатов Америки заявил, что для него большая честь быть официально гражданином России, и он гордится этим. Он сказал, что благодарит президента Путина, Россию и русский народ, который поддержал его и его семью, приняв их с распростертыми объятиями. Военнослужащий отметил, что страна приняла его и его семью. Он подал заявление на гражданство до того, как отправился на военную службу. Солдат узнал, что он и его семья станут гражданами России во время отпуска.
Хаффман переехал из США в Россию в 2025 году. Он подписал контракт с Министерством обороны России и продолжает службу в зоне Специальной военной операции. У него и его жены трое дочерей в возрасте 10, 11 и 12 лет. В 2022 году они решили переехать из Аризоны в Техас, поскольку были обеспокоены влиянием ЛГБТ-пропаганды, но вскоре это стало нормой для всех штатов, и семья покинула страну. Ранее EADaily сообщало об уничтожении наемников из США и Румынии в зоне Специальной военной операции Вооруженных сил Украины.