Amazon Kindle Scribe üçün yeni "Alexa Plus-a Göndər" funksiyasını təqdim etdi
Yeni bir funksiya, "Alexa Plus-a Göndər" adı altında, Amazon tərəfindən Kindle Scribe və Kindle Scribe Colorsoft cihazlarının istifadəçilərinə təqdim edilir. Bu yenilik, istifadəçilərə qeydlərini və sənədlərini Amazon-un süni intellekt əsaslı Alexa Plus köməkçisinə göndərməyə imkan verir. Bu funksiya, qeydləri ümumiləşdirmək, onları tapşırıq siyahılarına, təqvim hadisələrinə və ya xatırlatmalara çevirmək, həmçinin beyin fırtınası aparmaq və layihə rəhbərliyi təklif etmək kimi imkanlar təqdim edir.
Redaksiya məlumat verir ki, bu funksiya, 12 fevral tarixindən etibarən, ən son Kindle Scribe və Kindle Scribe Colorsoft sahibləri üçün istifadəyə veriləcək. Bu yenilik, istifadəçilərin cihazlarından daha effektiv istifadə etməsinə və gündəlik işlərini asanlaşdırmasına kömək edəcək. Funksiyanın əsas məqsədi, istifadəçilərin qeydlərini və sənədlərini daha asan idarə etmək və onlardan daha məhsuldar istifadə etməkdir.
Bu funksiyanın sınaqları zamanı, istifadəçilər əsasən qayğıkeşlik vəzifələrində kömək etmək üçün bu funksiyadan istifadə ediblər. Nəticələr göstərib ki, funksiya bəzi məhdudiyyətlərə baxmayaraq, əsasən faydalıdır. Xüsusilə, məlumatları hərəkətə gətirilə bilən bir şeyə çevirmək istədikdə, funksiya daha yaxşı işləyir. Əl ilə yazılmış qeydləri və PDF sənədlərini dəqiq şəkildə ümumiləşdirə bilir. Bu, istifadəçilərin qeydlərini daha tez anlamağa və onlardan daha effektiv istifadə etməyə imkan verir. Bu funksiya, istifadəçilərin gündəlik işlərini asanlaşdırmaqla yanaşı, onların məhsuldarlığını da artırır.

Новая функция под названием «Отправить в Alexa Plus» представлена Amazon для пользователей устройств Kindle Scribe и Kindle Scribe Colorsoft. Это новшество позволяет пользователям отправлять свои заметки и документы в помощник Alexa Plus на базе искусственного интеллекта от Amazon. Эта функция предлагает такие возможности, как обобщение заметок, преобразование их в списки задач, события календаря или напоминания, а также помощь в мозговом штурме и управлении проектами.
Redaksiya сообщает, что эта функция станет доступна владельцам новейших Kindle Scribe и Kindle Scribe Colorsoft с 12 февраля. Это новшество поможет пользователям более эффективно использовать свои устройства и упростит выполнение повседневных задач. Основная цель функции — облегчить управление заметками и документами пользователей и обеспечить их более продуктивное использование.
Во время тестирования этой функции пользователи в основном использовали ее для помощи в выполнении задач, связанных с уходом. Результаты показали, что функция в целом полезна, несмотря на некоторые ограничения. В частности, функция лучше работает, когда требуется преобразовать информацию во что-то, что можно предпринять. Она может точно обобщать рукописные заметки и PDF-документы. Это позволяет пользователям быстрее понимать свои заметки и более эффективно их использовать. Эта функция не только упрощает повседневные задачи пользователей, но и повышает их производительность.