Almaniyada naməlum şəxslər hərbi hava bazasından havaya qalxan Bundesverə məxsus nəqliyyat təyyarəsinə pirotexniki vasitələrdən atəş açıblar. Bu barədə "Der Spiegel" jurnalı məlumat yayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, "Der Spiegel" mənbələrə istinadən bildirir ki, hadisə Almaniyanın hərbi hava bazasında baş verib. Məlumata görə, naməlum şəxslər Bundesverə məxsus nəqliyyat təyyarəsinə pirotexniki vasitələrdən atəş açıblar. Hadisənin təfərrüatları hələ də araşdırılır. Mənbələr hadisənin təfərrüatları barədə məlumat verməkdən imtina ediblər, lakin bildirilib ki, təyyarəyə dəyən ziyanın miqyası araşdırılır.
Hərbi hava bazasında baş verən bu hadisə Almaniya təhlükəsizlik orqanları tərəfindən ciddi şəkildə araşdırılır. İstintaqın gedişatı barədə əlavə məlumatın nə vaxt açıqlanacağı hələlik məlum deyil. Almaniya hökuməti hadisə ilə bağlı hər hansı bir rəsmi açıqlama verməyib, lakin təhlükəsizlik məsələlərinə xüsusi diqqət yetirildiyi bildirilir. Hadisənin təfərrüatları və motivləri hələ də tam aydınlaşdırılmayıb.
Nəticədə, Almaniyada hərbi təyyarəyə qarşı törədilən bu hücum, ölkənin təhlükəsizlik orqanları tərəfindən ciddi şəkildə araşdırılan bir hadisədir. Hadisənin təfərrüatları və motivləri ilə bağlı əlavə məlumatların yaxın gələcəkdə açıqlanması gözlənilir.

In Germany, unknown individuals fired pyrotechnic devices at a Bundeswehr transport aircraft taking off from a military airbase. "Der Spiegel" magazine reported this.
Redaksiya reports that, citing sources, "Der Spiegel" states the incident occurred at a German military airbase. According to the information, unknown individuals fired pyrotechnic devices at a Bundeswehr transport aircraft. The details of the incident are still being investigated. Sources refused to provide details about the incident but stated that the extent of the damage to the aircraft is being investigated.
This incident at the military airbase is being seriously investigated by German security authorities. It is not yet known when further information about the progress of the investigation will be released. The German government has not made any official statement regarding the incident, but it is reported that special attention is being paid to security matters. The details and motives of the incident have not yet been fully clarified.
Consequently, this attack on a military aircraft in Germany is an incident being seriously investigated by the country's security authorities. Further information regarding the details and motives of the incident is expected to be released in the near future.