Almaniyada naməlum şəxslər hərbi hava bazasından havaya qalxan Bundesverə məxsus nəqliyyat təyyarəsinə pirotexniki vasitələrdən atəş açıblar. Bu barədə "Der Spiegel" jurnalı məlumat yayıb.
Redaksiya xəbər verir ki, "Der Spiegel" mənbələrə istinadən bildirir ki, hadisə Almaniyanın hərbi hava bazasında baş verib. Məlumata görə, naməlum şəxslər Bundesverə məxsus nəqliyyat təyyarəsinə pirotexniki vasitələrdən atəş açıblar. Hadisənin təfərrüatları hələ də araşdırılır. Mənbələr hadisənin təfərrüatları barədə məlumat verməkdən imtina ediblər, lakin bildirilib ki, təyyarəyə dəyən ziyanın miqyası araşdırılır.
Hərbi hava bazasında baş verən bu hadisə Almaniya təhlükəsizlik orqanları tərəfindən ciddi şəkildə araşdırılır. İstintaqın gedişatı barədə əlavə məlumatın nə vaxt açıqlanacağı hələlik məlum deyil. Almaniya hökuməti hadisə ilə bağlı hər hansı bir rəsmi açıqlama verməyib, lakin təhlükəsizlik məsələlərinə xüsusi diqqət yetirildiyi bildirilir. Hadisənin təfərrüatları və motivləri hələ də tam aydınlaşdırılmayıb.
Nəticədə, Almaniyada hərbi təyyarəyə qarşı törədilən bu hücum, ölkənin təhlükəsizlik orqanları tərəfindən ciddi şəkildə araşdırılan bir hadisədir. Hadisənin təfərrüatları və motivləri ilə bağlı əlavə məlumatların yaxın gələcəkdə açıqlanması gözlənilir.

В Германии неизвестные обстреляли из пиротехнических средств транспортный самолет Бундесвера, взлетавший с военно-воздушной базы. Об этом сообщил журнал "Der Spiegel".
Редакция сообщает, что "Der Spiegel" со ссылкой на источники информирует о том, что инцидент произошел на военно-воздушной базе Германии. По имеющимся данным, неизвестные обстреляли из пиротехнических средств транспортный самолет Бундесвера. Подробности инцидента все еще расследуются. Источники отказались предоставить информацию о деталях происшествия, однако было отмечено, что масштабы ущерба, нанесенного самолету, выясняются.
Этот инцидент, произошедший на военно-воздушной базе, серьезно расследуется органами безопасности Германии. Пока неизвестно, когда будет опубликована дополнительная информация о ходе расследования. Правительство Германии не сделало никаких официальных заявлений по поводу инцидента, однако сообщается, что вопросам безопасности уделяется особое внимание. Подробности и мотивы происшествия до сих пор полностью не выяснены.
Таким образом, это нападение на военный самолет в Германии является инцидентом, который серьезно расследуется органами безопасности страны. Ожидается, что дополнительная информация о деталях и мотивах происшествия будет обнародована в ближайшем будущем.