2025-ci il iyulun 11-də Azərbaycan Respublikası Ali Məhkəməsinin İnzibati kollegiyasının hakimi Nigar Rəsulbəyovanın təqaüdə yola salınması münasibətilə tədbir keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən Ali Məhkəmənin və Məhkəmə-Hüquq Şurasının sədri İnam Kərimov Nigar Rəsulbəyovanın uzun illər müxtəlif instansiya məhkəmələrində çalışdığını, 2007-ci ildən isə Ali Məhkəmədə hakimlik fəaliyyətinə başladığını diqqətə çatdırıb. Onun peşəkar və təcrübəli hakim kimi məhkəmə sisteminin inkişafına, ədalət mühakiməsinin səmərələliyinin artırılmasına, qanunun aliliyinin təmin olunmasına mühüm töhfə verdiyi vurğulanıb. Nigar Rəsulbəyovanın bundan sonra da öz zəngin təcrübəsini hüquq ictimaiyyəti ilə bölüşəcəyinə əminlik ifadə olunub.
Nigar Rəsulbəyova da öz növbəsində Ali Məhkəmədə işlədiyi dövrlə bağlı xoş təəssüratlarını bölüşərək, ona göstərilən diqqət və qayğıya görə təşəkkür edib.

On July 11, 2025, an event was held on the occasion of the retirement of Nigar Rasulbayova, Judge of the Administrative Collegium of the Supreme Court of the Republic of Azerbaijan.
Speaking at the event, Inam Karimov, Chairman of the Supreme Court and the Judicial-Legal Council, noted that Nigar Rasulbayova had worked in various instance courts for many years, and began her judicial activity at the Supreme Court in 2007. It was emphasized that as a professional and experienced judge, she made significant contributions to the development of the judicial system, the increase in the efficiency of justice, and the ensuring of the rule of law. Confidence was expressed that Nigar Rasulbayova would continue to share her rich experience with the legal community.
Nigar Rasulbayova, in turn, shared her pleasant impressions regarding her time working at the Supreme Court and thanked for the attention and care shown to her.