Ağ Evin yaxınlığında baş verən hadisə ilə bağlı araşdırmalar davam edir
Paytaxt Vaşinqtonda yerləşən Ağ Evin yaxınlığında baş vermiş hadisə ilə bağlı araşdırmalar davam edir. Gizli Xidmətin məlumatına görə, bir nəfər şəxs avtomobillə Ağ Evin ətrafındakı maneəyə çırpılıb və nəticədə həbs edilib. Hadisənin təfərrüatları araşdırılır.
Redaksiya məlumat verir ki, hadisə oktyabrın 21-də, təxminən saat 22:37 radələrində baş verib. Gizli Xidmətin sözçüsünün verdiyi açıqlamaya görə, bir şəxs avtomobili ilə 17-ci küçə və E küçəsinin kəsişməsində yerləşən Gizli Xidmətin nəqliyyat qapısına çırpılıb. Gizli Xidmətin əməkdaşları tərəfindən dərhal həbs edilən şəxsin avtomobili, Gizli Xidmət və Metropoliten Polis İdarəsi tərəfindən yoxlanılıb və təhlükəsiz olduğu müəyyən edilib.
Hadisə yerinə gələn Vaşinqton Dairəsinin Yanğın və Təcili Tibbi Yardım xidməti, Gizli Xidmətə araşdırmada kömək etdikdən sonra ərazini təmizləyib. Gizli Xidmət sözçüsü, araşdırmanın yekunlaşmasından sonra əlavə məlumatların veriləcəyini bildirib. Hazırda hadisənin səbəbləri və digər təfərrüatları araşdırılır.

Investigations are ongoing into an incident that occurred near the White House in the capital, Washington. According to the Secret Service, an individual crashed a vehicle into a barrier near the White House and was subsequently arrested. Details of the incident are being investigated.
Redaksiya reports that the incident occurred on October 21, at approximately 10:37 PM. According to a statement from a Secret Service spokesperson, an individual crashed their vehicle into a Secret Service vehicle gate located at the intersection of 17th Street and E Street. The individual, who was immediately arrested by Secret Service personnel, had their vehicle inspected by the Secret Service and the Metropolitan Police Department and it was determined to be safe.
The District of Columbia Fire and Emergency Medical Services, who responded to the scene, cleared the area after assisting the Secret Service with the investigation. A Secret Service spokesperson stated that additional information would be provided once the investigation is concluded. Currently, the causes and other details of the incident are being investigated.