Ağ Evin yaxınlığında baş verən hadisə ilə bağlı araşdırmalar davam edir
Paytaxt Vaşinqtonda yerləşən Ağ Evin yaxınlığında baş vermiş hadisə ilə bağlı araşdırmalar davam edir. Gizli Xidmətin məlumatına görə, bir nəfər şəxs avtomobillə Ağ Evin ətrafındakı maneəyə çırpılıb və nəticədə həbs edilib. Hadisənin təfərrüatları araşdırılır.
Redaksiya məlumat verir ki, hadisə oktyabrın 21-də, təxminən saat 22:37 radələrində baş verib. Gizli Xidmətin sözçüsünün verdiyi açıqlamaya görə, bir şəxs avtomobili ilə 17-ci küçə və E küçəsinin kəsişməsində yerləşən Gizli Xidmətin nəqliyyat qapısına çırpılıb. Gizli Xidmətin əməkdaşları tərəfindən dərhal həbs edilən şəxsin avtomobili, Gizli Xidmət və Metropoliten Polis İdarəsi tərəfindən yoxlanılıb və təhlükəsiz olduğu müəyyən edilib.
Hadisə yerinə gələn Vaşinqton Dairəsinin Yanğın və Təcili Tibbi Yardım xidməti, Gizli Xidmətə araşdırmada kömək etdikdən sonra ərazini təmizləyib. Gizli Xidmət sözçüsü, araşdırmanın yekunlaşmasından sonra əlavə məlumatların veriləcəyini bildirib. Hazırda hadisənin səbəbləri və digər təfərrüatları araşdırılır.

Расследование инцидента, произошедшего возле Белого дома, продолжается
Расследование инцидента, произошедшего возле Белого дома в столице Вашингтоне, продолжается. По данным Секретной службы, некий человек врезался на автомобиле в заграждение вокруг Белого дома и был арестован. Подробности инцидента выясняются.
Redaksiya сообщает, что инцидент произошел 21 октября, примерно в 22:37. Согласно заявлению представителя Секретной службы, некий человек на своем автомобиле врезался в транспортные ворота Секретной службы, расположенные на пересечении 17-й улицы и улицы E. Автомобиль лица, немедленно арестованного сотрудниками Секретной службы, был проверен Секретной службой и Столичным управлением полиции и признан безопасным.
Пожарная и скорая медицинская помощь округа Вашингтон, прибывшая на место происшествия, очистила территорию после оказания помощи Секретной службе в расследовании. Представитель Секретной службы заявил, что дополнительная информация будет предоставлена после завершения расследования. В настоящее время выясняются причины и другие подробности инцидента.