Ukrayna və Rusiya arasında davam edən münaqişənin həlli istiqamətində yeni addımlar atılır. ABŞ-nin vasitəçiliyi ilə tərəflərə danışıqlar üçün müəyyən bir vaxt verildiyi və bu prosesin mümkün nəticələri ilə bağlı müzakirələr aparıldığı bildirilir. Bu xəbərlər, bölgədəki gərginliyin azaldılması və sülhün təmin olunması üçün yeni ümidlər yaradır.
Redaksiya Defenceturk-ə istinadən məlumat verir ki, Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski, ABŞ-nin Ukrayna və Rusiya arasında müharibənin başa çatdırılması üçün tərəflərə iyun ayına qədər vaxt verdiyini açıqlayıb. Zelenskinin 7 fevral şənbə günü verdiyi açıqlamaya görə, ABŞ tərəfləri Mayami şəhərində keçiriləcək üçtərəfli danışıqlara dəvət edib. Bu danışıqların əsas məqsədi, təxminən dörd ildir davam edən münaqişəyə son qoymaq üçün razılıq əldə etməkdir.
Bu təşəbbüs, ABŞ-nin münaqişənin həllindəki rolunu və bölgədəki sülh səylərini gücləndirməyə yönəlmişdir. Danışıqların nəticələri, hər iki ölkənin gələcəyi üçün mühüm əhəmiyyət kəsb edəcək. Tərəflərin razılığa gəlməsi, bölgədəki vəziyyətin sabitləşməsinə və uzunmüddətli sülhün təmin olunmasına zəmin yarada bilər.

Предпринимаются новые шаги по урегулированию продолжающегося конфликта между Украиной и Россией. Сообщается, что при посредничестве США сторонам предоставлено определенное время для переговоров и обсуждаются возможные результаты этого процесса. Эти новости вселяют новые надежды на снижение напряженности в регионе и обеспечение мира.
Redaksiya, ссылаясь на Defenceturk, сообщает, что президент Украины Владимир Зеленский объявил, что США дали сторонам срок до июня для завершения войны между Украиной и Россией. Согласно заявлению Зеленского, сделанному в субботу, 7 февраля, США пригласили стороны на трехсторонние переговоры, которые состоятся в Майами. Основная цель этих переговоров — достичь соглашения о прекращении конфликта, который длится уже около четырех лет.
Эта инициатива направлена на усиление роли США в урегулировании конфликта и усилий по обеспечению мира в регионе. Результаты переговоров будут иметь важное значение для будущего обеих стран. Достижение соглашения сторонами может создать основу для стабилизации ситуации в регионе и обеспечения долгосрочного мира.